Do 35. minute Universitas je bio u igri za pobjedu.

U prvoj utakmici 11 kola Prve muške lige Kvarner 2010 je pobijedio splitski Universitas 99-86.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, u prvoj četvrtini se odvojili na dvoznamenkastu prednost, a u 16. minuti otišli na najveću prednost tijekom utakmice +17 (45-28).

U završne tri minute utakmice Splićani dolaze do daha te do poluvremena spuštaju prednost ispod 10 poena (53-44). U nastavku utakmice Universitas je nastavio topiti zaostatak te je u 26. minuti stigao do izjednačenja 61-61, a tri minute kasnije i do prednosti 69-70.

Luka Odak je u završnici treće četvrtine vratio minimalnu prednost na stranu Kvarnera (73-72).

U posljednjoj četvrtini neizvjesnost je trajala do 36. minute i rezultata 86-82 nakon čega su Dino Šamanić i Ivan Kučan torpedirali splitski brod i povukli svoju momčad do vrijedne pobjede.

Najefikasniji igrač Kvarnera 2010 bio je Kučan s 26 poena, Mate Vucić je postigao poen manje. Kod Splićana istaknuo se Bruno Rebić s 31 poenom. Gabrijel Marić ih je ubacio 19.