Litva: Žužin Lietkabelis "srušio" Žalgirisa

Lorenzo Williams dvjema tricama u završnici utakmice "potopio" Žalgiris

Litavski Lietkabelis proživljava najljepše dane u svojoj povijesti. Nakon povijesnog plasmana u finale nacionalnog prvenstva klub u kojemu je igračku karijeru okončao, a trenersku (kao pomoćnik) započeo Jurica Žuža izjednačio je seriju protiv Žalgirisa na 1-1.

Veći dio utakmice Žalgiris je kontrolirao igru i rezultat.

Početkom posljednje četvrtine domaćini su se približili na 62-64. Kada je Žalgiris pobjegao na 62-69 činilo se da je utakmica prelomljena.

No, slijedi novi nalet Lietkabelisa za izjednačenje (69-69). U završne dvije minute - drama. Prvo je Lorenzo Williamsa pogodio tricu za prvo vodstvo domaćina (76-73). Žalgiris je izjednačio (dva poena i bacanje) preko Edgarsa Ulanovasa, ali Williams je odlučio potpuno "zapaliti" dvoranu te zabija novu tricu nakon koje njegova momčad nije izgubila prednost do kraja utakmice.

Sljedeća utakmica igra se 3. lipnja u Kaunasu.