Nakon odličnog prvog poluvremena Split posustao, FMP privremeno preuzeo vrh

Autor: Branko Tabak Photo: FMP - Ivica Veselinov

ABA liga

Košarkaši Splita deseti u novoj sezoni ABA lige, izgubivši na gostovanju u Beogradu od FMP-a sa 93-77.

Splićani su odigrali odlično prvo poluvrijeme, posebno napadački. Zabili su 50 poena i na odmor otišli sa sedam poena viška.

Uslijedio je pad u igri Splićana pa se taj višak za manje od 4 minute igre u nastavku pretvorio u manjak. Žuti su u trećoj četvrtini primili 26, a zabili tek 10 poena i nakon toga povratka više nije bilo.

Kod Splićana Darko Bajo je postigao 18 poena uz sedam skokova. Po 12 poena su imali Nejc Barič i Tonko Vuko. Najbolji strijelac FMP-a bio je Marko Radonjić (19), dok je Amerikanac Garrett Nevels imao 18 poena i sedam skokova.

Cibona u petak (18 sati) gostuje kod Igokee, a Zadar u nedjelju (12 sati) kod Mege.