Nizozemska imala +12, Hrvatska uhvatila slamku spasa - ona se zove Finska

EP juniora u Grčkoj.

U razigravanju od 13. do 16.mjesta na EP u Grčkoj (Volos) juniorska U18 reprezentacija Hrvatske je slavila protiv Nizozemske 82:72 i tako zadržala nadu u ostanak u A diviziji. Da bi ostali u društvu najboljih izabranici Milana Karakaša moraju u nedjelju slaviti protiv Finske koju su tijesno svladali u skupini.

Nizozemska je na poluvremenu imala 12 poena viška (45:33) i činilo se da će i drugi puta na ovom prvenstvu slaviti protiv naše reprezentacije. Ipak boljom igrom u trećoj četvrtini Hrvatska je uhvatila rezultatski priključak, a ključnu prednost stekla početkom posljednje četvrtine kada je napravila seriju 11:2 koja je trasirala put prema pobjedi.

Sandro Rašić je u tom periodu ubacio sedam poena, pridodali su se Matej Bošnjak i Ivan Gulin koji je ubacio tricu za +7 (77:70) na dvije minute do kraja.

Rašić je s 24 poena (trice 3/5) predvodio Hrvatsku. Matej Rudan je ubacio 21, Bošnjak 15 uz 9 skokova, a Gulin 11 uz 6 skokova. Kod Nizozemske Yannick Kraag je ubacio 17 poena.