Osijek kao prvoligaš ostvario povijesni uspjeh kojeg nije dosegnuo kao premijerligaš

Autor: BB.hr/Vrijednosnice Osijek Photo: KK Vrijednosnice Osijek

SuperSport Kup Krešimir Ćosić

Vrijednosnice su pobijedile Alkar u osmini SuperSport Kupa Krešimir Ćosić.  81:78 (28:24, 18:18, 19:17, 16:19).

Vrijednosnice su odigrale odličnu utakmicu, u prvoj četvrtini su povele sa 9 poena (25:16), a u drugoj su povećale na +12 (38:26) što je bilo i najveće vodstvo u susretu.

Do kraja prvog poluvremena Alkar je smanjio zaostatak na 46:42. Drugo poluvrijeme proteklo je u istom ritmu, gosti su se nekoliko puta uspjeli približiti domaćinu, no bezuspješno. Brokeri su vodili cijelu utakmicu, kontrolirali su i napad i obranu te zasluženo pobijedili. Vrijednosnice Osijek su se ovom pobjedom prvi put plasirale na Fnal Eight SuperSport Kupa Krešimir Ćosić.

Izjave:

Trener Vrijednosnica - Domagoj Kujundžić:

Nismo imali imperativ pobjede, mi smo išli opušteno u utakmicu, nadali smo se pobjedi i mislim da smo ju zaslužili. Prvi put u povijesti kluba smo se plasirali na final eight i čestitam momcima na tome.

Trener Alkara - Hrvoje Vučić:

Nisam zadovoljan, utakmica je možda za gledatelje bila zanimljiva, ali za nas je bila stresna i na kraju smo izgubili. Ovim putem čestitam domaćinu na fer borbi i pobjedi, želim im sreću u nastavku.