Perković i Štemberger vodili Škrljevo do pobjede kod Hermes Analitice

Ključna je bila treća četvrtina.

Košarkaši Škrljeva došli su do osme pobjede u HT Premijer ligi pobjedom na gostovanju kod Hermes Analitice koja je i dalje na pet pobjeda te drži posljednje osmo mjesto koje vodi u doigravanje sa pobjedom više od Alkara.

Hermes Analitica-Škrljevo 77:84 (22:22, 19:22, 13:25, 23:18)

Kompletna statistika utakmice

Nakon što su prve četiri minute utakmice bile vrlo izjednačene, a rezultat poravnat na 10:10, Škrljevo na krilima Siniše Štembergera i Davora Konjevića radi seriju 10:2 i ima vodstvo 12:20 na tri i pol minute do kraja prvog perioda. Domaćini tada na krilima Ivana Svobode uzvraćaju i rade seriju 10:0 te prelaze u vodstvo 22:20. David Ušić postigao je posljednje poene u četvrtini i poravnao na 22:22.

Do sredine druge četvrtine momčadi su se čak pet puta mijenjale u vodstvu da bi Hermes preko četiri vezana poena Filipa Kordića došao do vodstva 40:34. Bila je to najviša prednost analitičara u ovom susretu, a do kraja prvog poluvremena Ušić i Konjević rade seriju 7:0 za novo vodstvo Škrljeva 40:41. Bruno Perić na samom kraju prvog poluvremena pogađa jedno od dva bacanja i na odmor se odlazi rezultatom 41:41.

Hermes Analitica predvođena Svobodom održava prednost sve do sredine treće četvrtine kada imaju vodstvo 54:53 na četiri i pol minute do kraja perioda. Jasmin Perković pokreće tada seriju 13:0 do kraja četvrtine kojom Škrljevo bježi na 54:66 uoči posljednjih deset minuta.

Domaćini su odlučno krenuli u posljednjih deset minuta te na četiri minute do kraja susreta prilaze na 71:72 poslije dvica Stipe Krstanovića i Julijana Rajića. Škrljevo se uspjelo tada malo odvojiti, a susret riješava Perković tricom za 73:81 na minutu do kraja susreta. Škrljevo je na kraju slavilo rezultatom 77:84 na krilima Perkovića koji je ubacio 20 poena uz 7 skokova dok je Štemberger ubacio 13 poena uz 9 asistencija, 3 skoka i 3 osvojene lopte. Konjević je ubacio 14 uz 5asistencija i 4 skoka. Kod Hermes Analitice najbolji Svoboda s 17 poena i 4 skoka dok je Rajić ubacio 16 uz 8 skokova te 3 osvojene lopte, dvije blokade, ali i 5 izgubljenih lopti.