Pobjeda Mladosti u Crikvenici

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Cedevita junior

Sjajna utakmica Luke Mršića

Utakmicom Crikvenica – Mladost startala je nova sezona Prve muške lige. Zagrepčani su na kraju slavili pobjedu 90:74. Iako je Mladost povela 18:10 serijom 11:0 domaćini dobivaju prvu četvrtinu.

Najbolji igrač utakmice Luka Mršić bio kreator serije na početku druge četvrtine kojom je sastav Luke Pešuta otišao na +10 (33:23), a isti igrač je zaključio poluvrijeme košem za +7 (43:36). U nastavku je Mladost imala rezultatsku prednost, a Crikvenica prijetila pa je na šest minuta prije kraja stigla na mini zaostatak 68:67. Tada su Noa Zemljić, Marko Ljubičić i Mršić zabili važne poene, a susret je s 12 uzastopnih poena zaključio Luka Anzulović.

Mršić je utakmicu završio s 28 poena, 11 skokova i 6 osvojenih lopti. Anzulović je dodao 18, a Zemljić 13 poena. Kod Crikvenice najučinkovitiji Josip Karabaić (15).