Poraz od Francuske, odlična utakmica Krševana Klarice

Autor: HKS hks Photo: KK Zadar

EP mlađih seniora

FRANCUSKA – HRVATSKA 83:71 (25:19, 19:17, 16:18, 23-18)

Hrvatska U20 muška košarkaška reprezentacija poražena je ne Europskom prvenstvu u Podgorici od u razigravanju 5. do. 8 mjesta od Francuske 71-83.

Početak susreta bio je savršen za izabranika trenera Ivana Tomasa. Hrvatska je povela 16-4. Uslijedila je nevjerojatna serija Francuza koji za 4 i pol minute rade seriju 21-3 i na kraju prve četvrtine imaju prednost 25-19.

Druga četvrtina je protekla u izjednačenoj borbi pa se na poluvrijeme otišlo s nadoknadivim zaostatkom od 8 poena (36-44). Tijekom treće četvrtine Hrvatska je prijetila, približavala se na dva poena minusa, jednom i izjednačila (50-50), no protivnici ipak u posljednju dionicu ulaze sa zalihom od šest poena (54-60).

Posljednji tračak nade ukazao se nakon Kučićeve trice za 66-70, odnosno Menalovog polaganja za 68-74 na 4:30 od kraja. Serijom 7:0 Francuzi odlaze na +13 (68-81) i rješavaju pitanje pobjednika.

Odličnu utakmicu odigrao je danas Krševan Klarica koji je uz 21 poen imao 6 skokova. Tomislav Mihael Buljan je ponovno ostvario double-double učinak (11 poena, 12 skokova). Mladen Tomašević je uz 11 poena imao 8 skokova, a Vito Kučić uz 8 poena 10 asistencija. Dvoznamenkast broj poena postigao je Noa Svoboda (10).

Hrvatsku u nedjelju u 18:15 sati očekuje borba za 7. mjesto protiv poražene momčadi iz susreta Belgija-Turska.