Poraz Splita kod Mege

Autor: Z.D. Photo: Mega Mozzart/Ivica Veselinov

ABA liga

U utakmici 11. kola regionalne ABA lige deveti poraz upisali su košarkaši Splita. Mega je u Beogradu bila bolja 78-65.

U prvoj četvrtini domaćini su stekli prednost 20-12. U drugoj Splićani su izjednačili, ali nakon toga i potonuli pa se na poluvrijeme otišao sa sedam poena prednosti Mege (35-28).

Bez većih problema srpska je momčad kontrolirala rezultat i utakmicu do samog kraja.

Nikola Jović je bio najbolji igrač u redovima Mege dok su se kod Splita istaknuli Tonko Vuko sa 17 poena i šest skokova, Darko Bajo s 10 poena i četiri skoka te Toni Perković s 10 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Večeras igraju i ostala dva hrvatska predstavnika. Cibona je od 19 sati domaćin Budućnosti, a Zadar od 21 sat Mornaru.