Prva pobjeda Trešnjevke u regionalnoj WABA ligi

U 2.kolu BTravel lige košarkašice Trešnjevke 2009 su kao domaćini u SD Pešćenica svladali Play Off iz Sarajeva 86:77.

U 2.kolu BTravel lige košarkašice Trešnjevke 2009 su kao domaćini u SD Pešćenica svladali Play Off iz Sarajeva 86:77. Gošće su bolje otvorile utakmicu (19:11), a Trešnjevka 2009 je drugu četvrtinu otvorila serijom 10:2 koju su kreirale Anđela Katavić, Karla Erjavec i Nika Muhl.

Prednost na poluvremenu 39:35 ekipa Deana Nemeca povećala je početkom treće četvrtine kada serijom 17:7 dolazi do 14 razlike (56:42). Sjajnu treću četvrtinu ”zelene” završavaju s + 11 iako su u 28.minuti nakon trice Muhl i poena Franke Zadro imale + 17 (65:48). U posljednjih deset minuta ekipa iz Sarajeva tek je kratko zaprijetila (68:61), ali ne i ugrozila prvi uspjeh Trešnjevke 2009.

Erjavec je utakmicu završila s 22 poena i 7 asistencija. Muhl je dodala 19, Katavić 16 uz 7 skokova, a Josipa Pavić 13 poena uz 7 skokova. Vrijedi izdvojiti i učinak Lucije Kostić koja je uz 10 poena (šut 4/4) imala 9 skokova. Play off je predvodila Jovana Marković s 26 poena.