Puntamika, Dubrava, Dubrovnik i Agrodalm spremni za doigravanje

Izvještaji s 20 kola Prve muške lige.

U 20.kolu Prve muške lige Agrodalm je slavio u Đakovu 82:81 i tako napravio još jedan korak prema doigravanju, a domaćinima ostavio male šanse da izbore ostanak u ligi. Vodila je momčad trenera Joška Garme veći dio susreta, a posljednjih deset minuta ušla s 11 poena viška (64:53). Domaćini su na krilima Mateja i Marka Karlovića bili na pragu preokreta, a u posljednje dvije minute tricom Mateja Češkića ušli s prednošću 80:78. Uzvratio je Domagoj Matić, a u završnici mirne ruke nije bio Marko Karlović koji je prvo promašio oba slobodna bacanja, a nakon njega šut nije pogodio i Matej Karlović pa su bodovi krenuli prema Zagrebu.

Agrodalm su predvodili Nereo Gržinić (18), Matija Markočić (15) i Dorian Ribarić (12p, 8 as). Kod Đakova Matej Karlović je ubacio 30, a Marko Karlović 21.

Zapruđe je ugostilo Universitas iz Splita i doživjelo poraz 72:71. Neizvjestan susret u kojem su Splićani veći dio susreta imali neznatnu rezultatsku prednost, a u uzbudljivoj završnici bodovi su mogli ostati u Trnskom. Zapruđe je s minimalnih 50:49 ušlo u posljednjih deset minuta, a Splićani su na krilima Rajčića, Vrgoća i Perasovića imali +10 (67:57) na tri i pol minute do kraja. Povratak Zapruđa najavio je Hrvoje Gašparac, a nastavili Ivan Penić i Filip Stanić za seriju 9:0 i minimalni zaostatak 66:67. U posljednjoj minuti Ivan Perasović ubacuje tricu i kada se činilo da nema više nade za Zapruđe momčad Nikole Piacuna je preko Penića i Stanića (trica) stigla na zaostatak 71:72. Izgubljenu loptu Rajčića tricom nije kaznio Marin Mihalić i bodovi su ptišli u Split.

Mario Rajčić s 20 poena je predvodio Universitas. Perasović je dodao 15, Ivan Bartulović 14, a Ivan Vrgoč 13. Kod Zapruđa koje je igralo bez Turića i Vujića najefikasniji su bili Penić s 18 poena i 12 skokova i Tomislav Garvanović sa 17.

Neugodan domaći poraz doživio je Rudeš, a bodove iz Sutinskih vrela nosi Ribola Kaštela koja je slavila 97:88. Dobar početak Rudeša (27:10) nije se nastavio jer su gosti već do odmora stigli do prednosti 50:48. Uz četiri trice Martina Bilandžića gosti su nastavak otvorili serijom 16:2, a 18 razlike imali su i u 29.minuti kada je bilo 79:61. U posljednjih deset minuta Rudeš je uspio doći na minus četiri (90:86), ali su Bilandžić i Rašetina ipak donijeli gostima vrijednu pobjedu.

Kaštelane su predvodili Marin Vručinić (23), Ivan Rašetina (21) i Bilandžić (20), a kod Rudeša Tomislav Cvitković je ubacio 25, Ivan Zebić 21, a Marko Jurič 18 poena

Dubrava je slavila u Puli 75:71 i tako potvrdila drugo mjesto uoči doigravanja. Puljani su u posljednje četiri minute ušli s prednošću 69:63, a tada je uslijedila serija Dubrave 11:0 koja je uz pet poena Ivana Tvrtka Majića i četiri Petra Perića napravila preokret i upisala još jednu pobjedu. Majić je ubacio 18 poena, Filip Šimović 13, a Perić 10. Kod Pule 1981 Toni Jelenković je ubacio 21, a Sandro Kordiš 17.

Košarkaši Dubrovnika došli su i do 13. pobjede u natjecanju Prve lige. U Rijeci u susretu 20. kola bolji od KK Kvarner 2010 - 116 : 84 (33:17, 25:25, 34:18, 24:24). Ovo je ujedno najuvjerljivija pobjeda Dubrovčana ove sezone!

Sve je bilo jasno već nakon uvodnih 10 minuta i prednosti 33:17. Još je u 5. minuti bilo 11:10 za KK Dubrovnik no do kraja prve četvrtine naši košarkaši odlaze na velikih 16 poena razlike. Nakon izjednačene druge četvrtine, prednost je u drugom poluvremenu nastavila rasti.

Dzbrovčane veseli odlična igra Jure Bobana, sigurno najbolja u 2019., a vjerojatno i ove sezone. Standardno ponajbolji Ivan Vodopija i Nikola Došen, a dvocifreni su bili i Filip Vujičić, Petar Dubelj i Vlaho Raguž.

U gradskom zadarskom derbiju Sonik Puntamika je bila uvjerljiva protiv Jazina Arbanasa 94:60. Jazine su bolje otvorile susret i povele 7-1. I to je bilo sve. Ostatak utakmice pripao je Soniku.

Kod Puntamičana ponovno je prednjačio Dino Palčić s 23 poena, 9 skokova i 6 asistencija. Eddi Jurjević je dodao 15, Perić 13, a Erslan 10 poena. Kod Jazina najefikasniji su bili Vranješ s 18, Anzulović s 14 i Petković s 13 poena.

16.03.2019. 13:00 Zapruđe - AKK Universitas 71:72
16.03.2019. 14:00 KK Kvarner 2010 - KK Dubrovnik 84:116
16.03.2019. 14:00 Rudeš - KK Ribola Kaštela 88:97
16.03.2019. 18:00 KK Pula 1981 - Dubrava 71:75
17.03.2019. 17:00 KK Đakovo - Agrodalm 81:82
17.03.2019. 20:30 KK Jazine Arbanasi - Sonik Puntamika 60:94