Rusi uzvratili hrvatskim kadetima

Autor: HKS

Hrvatska je u drugoj pripremnoj utakmici u Ivanić Gradu upisala poraz od Rusije 50:56.

Nakon jučerašnje pobjede, Hrvatska je danas u Ivanić Gradu poražena od Rusije rezultatom 50:56.

Dobro je krenula utakmica za izabranike trenera Miljkovića, odradili su dobro prve dvije dionice i na odmor otišli s prednošću, no u nastavku igre Rusija podiže tempo i Hrvatskoj pada koncentracija. Treća dionica bila je ključna u pobjedi Rusije, odradili su sjajnih 10 minuta. Posljednja četvrtina bila je izjednačena, no rezultatska prednost iz treće četvrtine
donijela je pobjedu Rusima.

Najbolji u redovima Hrvatske bio je Viktor Šarić sa 10 poena, Perasović  i Gizavčić dodali su po 8.

Damir Miljković, trener U-16 reprezentacije:

„Danas je bila teška utakmica za obje ekipe. Hrvatska je bila bolja prvo poluvrijeme, Rusija malo bolja i spretnija drugo i pobjeda je otišla na stranu Rusije. Reprezentacija ostaje u Ivanić Gradu do ponedjeljka, a nakon toga slijedi Daruvar u kojem ćemo odigrati dvije pripremne utakmice s Crnom Gorom.“

HRVATSKA – RUSIJA 50:56 (10:7, 17:16, 8:16, 15:17)

HRVATSKA: Škarica 4, Gizdavčić 8, Gnjidić, Gulin2, Rašić 3, Tišma 7, Šarić 10, Perasović 8, Maloča 4, Bošnjak 2, Majić 2