Šarlija na klupi Vrijednosnica debitirao s pobjedom

Nakon mjesec dana izolacije Vrijednosnice Osijek odigrale su utakmicu i pobijedile ekipu Zaboka.

Vrijednosnice odlično otvaraju utakmicu, u prvoj četvrtini zabijaju čak 31 koš, a Zabok 20. U drugu četvrtinu gosti su krenuli bolje i agresivnije no ne smanjuju puno vodstvo Brokera te prvo poluvrijeme završava sa 50:43.

Drugo poluvrijeme bolje otvara ekipa Zaboka, dok su Brokeri počeli slabiti. U 24.minuti tricom Marića Zabok izjednačuje za 54:54, nekoliko minuta su držali vodstvo te treća četvrtina završava vodstvom Zaboka za 61:62. U zadnjoj četvrtini igralo se koš za koš. Minutu i pol prije kraja bilo je izjednačeno 76:76 nakon toga Paić zabija za 78:76, te Jordano iz slobodnog bacanja za konačnih 79:76.

Za ekipu Vrijednosnica najviše su zabili Jordano 24, Kujundžić 20, Paić 13, a za ekipu Zaboka Črnjević 23, Marić 19 i Marić 13. Izjave:

Trener Vrijednosnica - Stipe Šarlija:

Imali smo puno problema, izolacija nas je uništila, 20-tak dana smo trenirali sa tri igrača ali uspjeli smo dobiti ovu utakmicu. Čestitam svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi.

Igrač Vrijednosnica - Robert Kujundžić:

Čestitam suigračima na odličnoj utakmici. Nakon bolesti, izolacije i mjesec dana bez utakmice mislim da smo pokazali karakter. Malo smo trenirali  zajedno ali na kraju smo se uspjeli skupiti i dobiti ovu utakmicu, još jednom čestitam svojim suigračima.

Trener Zaboka - Ivan Tomas: Čestitke ekipi Osijeka na pobjedi i čestitam treneru Stipe Šarliji na prvoj pobjedi. Mislim da su bili danas za dlaku bolji. Mi smo imali nedopustivo loš ulazak u utakmicu, poslije smo se pokušavali vratiti ali jednostavno kada uđeš tako loše u utakmicu poslije se jednostavno stvari ne poklope onako kako bi čovjek htio.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 05.01.2021. u Zadru protiv KK Zadar.

KK Vrijednosnice Osijek - KK Zabok 79:76 (31:20, 19:23, 11:19, 18:14)
Vrijednosnice: Jordano 24, Kujundžić 20, Frye 3, Porobić 9, Paić 13, Kralik, Filipović 2, Tokić, Špehar, Vedriš, Starčević, Topolović 8.
Zabok: Marić 13, Tomas 5, Črnjević 23, Marić 19, Primorac 5, Martinko 2, Krajinović, Anzulović 3, Maričević, Jambrović 6, Antonić, Elčić.