Cibona bez većih problema prošla kroz Šibenik, Milačić jedva skrpao sedam zdravih igrača za utakmicu

Autor: Saša Ćirić Photo: Milan Balaban - GKK Šibenka

Gotov je odmor.

Cibona je slavila na gostovanju u Šibeniku u susretu 22. kola HT Premijer lige rezultatom 62-87.

Uoči susreta mala svečanost - kapetan Šibenke Domagoj Bašić je dobio uokvireni dres s brojem 250, što je ukupan zbroj utakmica koje je odigrao u narančastom dresu. Što se samog dvoboja tiče, bila je to jednosmjerna utakmica praktički od prve minute. Trener domaćih Damir Milačić mogao je računati na svega sedam igrača, jer su mu zbog raznih ozljeda i protokola van stroja bili Klarin, Pleadin, Solomun, Rebić i nedavno operirani Kujundžić. Cibosi su već nakon prve dionice imali dvoznamenkastu prednost (12-22), što su do poluvremena gotovo udvostručili (33-51). Gašper Okorn je dao dosta minuta najmlađima u momčadi, Vito Vujović je odigrao deset minuta, Luka Krajnović skoro dvadeset, a Ivan Novačić nepune 23. Kod Šibenčana je ozbiljniju minutažu upisao (i dobro je iskoristio) mladi Šime Grgurica, koji je za 28 odigranih minuta upisao osam poena. Cibosi su bez ozbiljnije potrošnje ušli u novi natjecateljski ciklus nakon reprezentativne pauze, što će im dobro doći uoči nedjeljnog dvoboja s Borcem u ABA ligi. Šibenčanima ostaje priprema za završni dio sezone, u kojem će Milačić imati nimalo laku situaciju s konstantnom borbom za opstanak u najvišem razredu domaće košarke.

Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bili su Reuvers (15 poena, 5 skokova, 3 blokade), dok su po 11 dodali Majcunić i Gegić (za devet minuta igre). Kod domaćih su najistaknutiji pojedinci bili kapetan Bašić (13), Gulin (12) te dvojac s deset poena - Paić i Jambrović.