Široki nadigrao Cedevitu Junior, briljirao Mateo Čolak

Autor: BB.hr/Cedevita Junior Photo: ABA league j.t.d./Dragana Stjepanović

ABA 2 liga

Novi poraz Cedevite Junior u ABA 2 ligi. Nakon velike pobjede protiv Zlatibore dogodio se pad u igri momčadi Damira Mulaomerovića koju je nadigrao HKK Široki TT Kabeli 84:65

Momčad s Kajzerice sjajno je otvorila utakmicu te je u prvoj četvrtini ostvarila i najveću prednost od 10 poena razlike. Ipak, Široki je polako smanjivao ovu prednost te je do poluvremena utakmica bila izjednačena (38:38). Nakon 30 minuta igre, Cedevita Junior našla se u zaostatku od pet poena, ali posljednja četvrtina bilo je najteže razdoblje igre za „narančaste“ što je dovelo do konačnog rezultata 84:65 i razlike od -19.

Renato Serdarušić učinkovito je iskoristio gotovo 30 minuta provedenih na parketu, postigavši 18 poena uz sjajnih 100% šuta za tri poena (3/3), a pokupio je i 8 skokova te „podijelio“ tri blokade za konačnu valorizaciju 28. Među dvoznamenkastim strijelcima bili su još Rašić (11p) i Allen (10p), a vodeći asistent bio je Kučić s uspješnih dodavanja za koševe. Momčad Širokog predvodio je Mateo Čolak s „double-double“ učinkom od 23 poena i 10 skokova.

Cedevita Junior igrat će sljedeću utakmicu u šestom kolu NLB ABA 2. lige 19.12.2023. u 18h protiv Šibenke, koja će ujedno biti i domaćin trećeg „balona.“

Momčad Damira Mulaomerovića neće imati previše vremena za odmor zato što već u ponedjeljak 20.11. odlazi na gostovanje u Sinj u sklopu 9. kola FAVBET Premijer lige.

Statistika

Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior: „Mislim da smo u prvom dijelu bili puno bolji, segment u kojem smo mogli biti kvalitetniji je napadački skok. Široki nas je fizički nadjačao i nadskakao, a mi na taj pritisak nismo dobro odgovorili. Nemam što zamjeriti dečkima, treća nam je utakmica u kratkom vremenu. Široki je u drugom poluvremenu bio puni agresivniji i bolji, s puno skokova u napadu što je na kraju presudilo. Naša rotacija bila je dodatno skraćena zbog ozljeda, mada mislim da je bilo i nekih čudnih odluka, međutim što je tu je – idemo dalje.“