Split pobjednik Turnira europskih prvaka, Prkačinu maskimalnih 50 bodova za zakucavanja

Autor: KK Split

Cibona osvojila treće mjesto.

Split je pobjednik 4. HEP turnira europskih prvaka što se proteklih dana odigrao na Gripama, drugo mjesto osvojila je Budućnost iz Podgorice, treća je zagrebačka Cibona, a četvrto mjesto zauzeo je Partizan iz Beograda.

U posljednjem, 3. kolu Partizan je svladao Split sa 84:76, a Budućnost je bila bolja od Cibone sa 77:65.

Poredak: 1. Split (2:1), 2. Budućnost (2:1), 3. Cibona (1:2), 4. Partizan (1.2).

Tri dana na Gripama gledali smo odličnu juniorsku košarku, HEP turnir Europskih prvaka još jednom je opravdao očekivanja, tribine su bile iznimno popunjene, a publika je imala što i vidjeti. Najbolji igrač 4. HEP turnira Europskih prvaka, po izboru trenera je Ivan Perasović iz redova Splita, a prvi strijelac, sa 62 postignuta poena je Roko Prkačin iz Cibone. Iznimno uzbudljivo bilo je u natjecanjima u šutiranju trica i zakucavanju, u tricama je Feđa Pajović iz Budućnosti slavio za bod ispred Đorđa Pažina iz Partizana, a u natjecanju za najboljeg zakucavača Roko Prkačin osvojio je prvo mjesto s maksimalnih 50 bodova, stručni žiri dao mu je pet desetki, dok je drugo mjesto z zauzeo Ante Perkušić iz Splita s 49 bodova.