Treća gostujuća pobjeda Zadra u četiri dana

Autor: R.I. R.i.

Nakon Krke i Hermesa 'pao' je i Alkar.

Zadar je u Sinju svladao Alkar u zaostaloj utakmici 15. kola HT Premijer lige, rezultatom 55:75.

Ekipa Alkara bolje je otvorila susret, nakon prvih šest minuta držali su Zadrane na samo 2 poena, te su imali prednost 9:2. Prvu četvrtinu Sinjani su zatvorili s vodstvom 19:12.

Momčad Ivana Perinčića u drugoj četvrtini se počela buditi, dopustili su Sinjanima samo 9 poena u 10 minuta igre te otišli na odmor na poluvremenu sd +4.

U nastavku, zadarska ekipa je pokazala zašto je favorit u ovom dvoboju. Igrali su Zadrani dobru obranu, podjednako kvalitetno i napad te nakon 30. minute igre imali nedostižnu prednost 37:58.

Gosti su završnu četvrtinu odradio bez većih problema, sačuvao je svoje vodstvo ostvareno u trećoj četvrtini te ostvario još jednu, osmu u nizu, pobjedu u domaćem prvenstvu.

Najbolji strijelac u redovima Zadra bio je Kodi Justice s 21 poenom. Domagoj Vuković je odigrao dobru utakmicu, upisao je 9 poena uz   11 skokova i 7 asistencije. Kod Sinjana Hasan Shakur Varence je postigao 15, a Srđan Brocić i Ivan Kučan po 11 poena.

Zadar u petak dočekuje Furnir, a Sinjani u subotu Škrljevo.