Orlando postavio negativan rekord.

Ove je noći na NBA parketima odigrano sedam utakmica. Najzanimljivije je bilo u Philadelphiji gdje su Šarićevi Sixersi dočekali prvake Warriorse, dok su nezaustavljivi Celticsi upisali 15. pobjedu u nizu

Philadelphia 76ersi na svom su terenu poraženi od Golden State Warriorsa 116-124. A krenuli su sjajno. U prvoj su četvrtini zabili sedam trica (Robert Covington četiri) i dobili ju s velikih 47-28. Do poluvremena je ta prednost narasla na plus 22. No, u nastavku sasvim druga priča. Steph Curry u trećoj zabija 19 koševa. Trećinu Warriorsi završavaju serijom 33-7, a ukupno ju dobijaju nevjerojatnih 47-15. U zadnjoj dionici Warriorsi, koji su u jednom trenutku gubili 23 razlike, imaju plus 18 i do kraja su Sixersi tek malo ublažili poraz. Kod pobjednika najbolji trojac Steph Curry (35k, 5s, 5a), Kevin Durant (27k, 5s, 2uk.l, 2bl) i Klay Thompson (17k, 4s). Kod Sixersa najbolji rookie Ben Simmons (23k, 8s, 12a) i Joel Embiid (21k, 8s, 3a). Po 20 koševa dodali su Robert Covington i JJ Redick, a double-double učinak imao je Hrvat Dario Šarić (13k, 10s, 4a, 2uk.l), no uz loš šut 6/17.

Boston Celticsi u gostima su svladali Atlanta Hawkse 110-99 i stigli do 15. pobjede u nizu. Poput Warriorsa, i Celticsi su odigrali loše na početku utakmice. Hawksi u prvoj četvrtini rade seriju 16-0 i završavaju ju s prednošću 35-20. U drugoj u par navrata imaju i plus 17, no Celticsi do poluvremena smanjuju na minus šest. U trećoj rookie Celticsa Jayson Tatum postiže 14 koševa i gosti preokreću rezultat u svoju korist. Sredinom posljednje četvrtine rezultat je izjednačen, no tad na scenu stupa Kyrie Irving koji s 12 koševa u posljednjih pet i pol minuta rješava susret. Kod Celticsa, koji su dobili skok i tricu šutirali odličnih 16/34, sjajni su bili Kyrie Irving (30k, 10/12 iz igre, 5/6 trica, 4s, 5a) i sa rekordom karijere Jaylen Brown (27k, 10/13iz igre, 4/6trica, 4s). Odličan je ponovo bio i Jayson Tatum (14k, 7s, 4uk.l, 2bl), a 14 koševa je dodao i Marcus Morris. Kod Hawksa najbolji Nijemac Dennis Schroder (23k, 9a, 2uk,l). Kent Bazemore je dodao 19, a rookie John Collins s klupe 18 koševa.

Nakon sjajnog ulaska u sezonu, stvari polako sjedaju na mjesto u Orlandu. Noćas je Orlando Magic na svom parketu teško stradaoi od Utah Jazza 85-125. Već na poluvremenu su imali minus 15, a konačnih minus 40 im je najteži domaći poraz u povijesti kluba. Gosti su dominirali u svim aspektima igre, a najbolji je bio šesti igrač Rodney Hood (31k, 7/13 trica, 5s). Ozlijeđenog Goberta odlično je zamijenio Derick Favors (25k, 11s, 3a, 2bl),  dok je 15 koševa dodao Šveđanin Jonas Jerebko. Kod domaćina koliko-toliko je raspoložen bio tek Aaron Gordon (18k, 9s). Naš Mario Hezonja je igrao 15 minuta, imao po četiri koša i skoka, uz šut 2/8.

Charlotte Hornetsi su svladali Los Angeles Clipperse 102-87 nanijevši Clippersima osmi poraz u nizu. Na ulasku u posljednju četvrtinu bilo je samo plus dva za domaće, no gosti koji su igrali drugu utakmicu u dvije večeri kao da su izgubili snagu i Hornetsi su lako stigli do pobjede. Kod Hornetsa koji su prekinuli svoj niz od šest poraza najbolji su ponovo bili Kemba Walker (26k, 6/9 trica, 6a) i Dwight Howard (16k, 16s, 2uk.l). Odličan je s klupe bio Jeremy Lamb (17k, 4s), a u drugoj utakmici nakon duge pauze zbog ozljede solidan i Francuz Nicolas Batum (12k, 4s, 7a, 2uk.l). Kod gostiju najefikasniji rezervist Lou Williams (25k, 4a), a uz njega jedini su raspoloženi bili Blake Griffin (19k, 8s, 4a) i DeAndre Jordan (10k, 14s, 2bl). Nakon ovog osmog poraza u nizu navodno se jako trese trenerska stolica Doca Riversa.

Za iznenađenje dana pobrinuli su se Dallas Mavericksi koji su na domaćem terenu razbili favorizirane Milwaukee Buckse 111-79. Domaći su prvu četvrtinu završili serijom 18-8 i od tog je trenutka njihova prednost samo rasla. Dobili su sve četiri četvrtine, dobili skok 49-38 i tricu šutirali sjajnih 19/38. Junaci pobjede bili su Wesley Matthews (22k, 6/8 trica, 8a, 2uk.l), Portorikanac JJ Barea (20k, 4/7trica, 3s, 7a), Harrison Barnes (18k, 7s) i Yoggi Ferrell (16k, 4s). Kod indisponiranih gostiju šuterski je sa 7/20 zakazao Giannis Antetokounmpo (24k, 17s, 3uk.l). Najbolji je bio Khris Middleton (23k, 9/12šut), no Bucksi nisu mogli nadoknaditi lošu šutersku večer bekovskog dvojca Eric Bledsoe/Malcolm Brogdon koji su iz igre šutirali samo 4/19.

Houston Rocketsi nastavljaju sa sjajnim igrama. Noćas su u Memphisu lakoćom svladali oslabljene Grizzliese 105-83. Rocketsi su vodili čitavim tijekom susreta i njihova pobjeda apsolutno ni u jednom trenu nije bila upitna. Rocketsi su ubacili 11 trica više (18-7). Najbolji je ponovo bio prvi strijelac lige James Harden (29k, 6/12trica, 5s, 7a, 3uk.l). Novi double-double učinak upisao je Švicarac Clint Capela (17k, 11s, 3bl), a odličan je bio i veteran Chris Paul (17k, 6a, 2uk.l). Kod gostiju kojima jako nedostaje Mike Conley Jr (i nedostajat će im još barem dva tjedna) sa 17 koševa najefikasniji Chandler Parsons, a po 15 koševa dodali su Španjolac Marc Gasol (15k, 9s, 4a, 2bl) i JaMychall Green (15k, 6s).

Samo dan nakon iznenađujućeg poraza u Sacramentu, košarkaši Portland Trailblazersa osvetili su se Sacramento Kingsima slavivši 102-90. Domaćin je utakmicu prelomio serijom 23-8 sredinom druge četvrtine. Tad su stigli do dvocifrenog vodstva i gosti su tek u završnici rezultat smanjili na pristojnih minus 12. Kod Blazersa ponovo najbolji bekovski par CJ McCollum (25k, 3s, 4a, 2uk.l) / Damian Lillard (22k, 6a), a solidan je bio i naš susjed Jusuf Nurkić (14k, 7s, 4bl). Kod gostiju bolji od ostalih rezervni centar Willie Cauley-Stein (18k, 9s, 3uk.l) i veteran Zach Randolph (17k, 5s).