U20 reprezentacija: Odličan start turnira i pobjeda nad Češkom u Šibeniku

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški savez Photo: GKK Šibenka

U Draženovom gradu danas je startao turnir U20 reprezentacija organiziran upravo u sjećanje na košarkaškog Mozarta, točno 30 godina nakon strahovite nesreće.

Hrvatska mlada reprezentacija je odlično otvorila turnir pobjedom nad reprezentacijom Češke sa 105:85 (30-30,

Prva je četvrtina protekla u izjednačnom tonu s velikim brojem koševa i nešto slabijim obranama (30-30), no Hrvatska je u drugoj četvrtini stekla prednost koju je do kraja utakmice samo povećavala, da bi završila s ugodnih +20 poena razlike.

U hrvatskim redovima čak je šest igrača izbprilo dvoznamenkaste brojke, a baš su se svi upisali u strijelce. Najefikasniji bio je Mihael Kos s 15 poena, 5 skokova i dvije ukradene lopte. Duje Brala i Vice Zanki su dodali po 13 poena, Stellan Rajaofera 12 uz 4 asistencije, Andrej Matić je ubacio 11 poena, a Luka Skorić 10.

Najbolji u češkoj reprezentaciji bio je Ondrej Hustak sa 16 poena i 10 skokova.

U prvoj odigranoj utakmici Crna Gora je bila bolja od Kanade s 83:81, a Hrvatska sutra u 19 sati dočekuje Crnu Goru.