Uvjerljiva pobjeda Splita u Zaboku

Autor: Ozren Maršić Photo: KK Split - Ivica Čavka

Zaostala utakmica 19. kola

Nastavili su "Žuti" svoj niz pobjeda u HT Premijer ligi, na gostovanju u Zaboku u zaostalom susretu 19. kola momčad Srđana Subotića slavila je s 84:63 (19:17, 24:22, 22:6, 19:18).

Zabok je držao priključak u prvom dijelu, ali u nastavku je Split podignuo ritam i vrlo brzo riješio pitanje pobjednika i pokazao zbog čega je vodeća momčad prvenstva Hrvatske. Od plus 4 na poluvremenu (43:39) "Žuti" su za petnaestak minuta došli na plus 30 (77:47). Prvi strijelac bio je Maj Kovačević s 18 poena (trice 6:12), Lovre Runjić ubacio je 15 poena i imao 9 skokova, Karlo Žganec uz 8 skokova ubacio je 11 poena, Roko Ukić imao je 7 asistencija...

- Zadovoljni smo pobjedom i načinom kako smo odigrali, jer Zabok je kvalitetna ekipa koja na domaćem terenu igra dobra. Obrana je početkom drugog dijela bila s puno energije, tada smo prelomili utakmicu - kazao je Subotić.