Veterani Puntamike pokorili konukrenciju u Sarajevu i dokazali da su jedan od najboljih klubova regije

Autor: Branko Tabak Photo: Veterani Puntamike

Uzeli su baš sve!

Veterani Puntamike vraćaju se iz glavnog grada Bosne i Hercegovine s rukama punim trofeja. Zadrani su osvoji veteranski turnir Sarajevo u dvije kategorije: +35 i +45.

Mlađi članovi u kategoriji +35 u polufinalu su pobijedili ekipu Podgorice 63-53, a u finalu Strožanac iz Splita 42-35. Za najkorisnijeg (MVP) igrača izabran je Juraj Segarić i to praktički jednoglasno, dok je Stipe Dunatov ponio titulu najbolje strijelca.

U kategoriji +45 Puntamika je u polufinalu pobijedila Nikšić 49-34, a u reprizi finala beogradskog turnira  Amforu iz Makarske 48-41. I ovdje su obje pojedinačne nagrade završile u zadarskim rukama. Marin Pjaca je MVP turnira,a Goran Vrbanc najbolji strijelac.

Tako su Veterani Puntamike u kategoriji +45 obranili naslov pobjednika, a slavljem u najmlađoj kategoriji napravili veliki iskorak koji je potvrdio da je riječ o jednom od najboljih veteranskih klubove regije.

Posebna zanimljivost je da je trener Davor Mujagić postao prvi trener na veteranskim turnirima koji je uzeo dvostruku titulu.

'Ponosan sam i sretan nakon osvajanja dvostruke krune i zahvalan svim igračima koji su se borili, a neki su  igrali i ozlijeđeni. Moram naglasiti gostoprimstvo i ljubaznost domaćima. Ponašanje igrača i stručnog stožera je kao i uvijek do sada bilo na vrhunskom nivou. Mi smo već duže vremena lideri veteranske košarke u regiji, naša priča je puna pozitive, traje preko 20 godina, a najveća naša vrijednost je zajedništvo'. istaknuo je Mujagić.