Dario Šarić promašio tricu za pobjedu, Pistonsi, Denver i New Orleans još uvijek bez poraza.

Sinoć su odigrane svega tri NBA utakmice, a od naših košarkaša na terenu je bio samo Dario Šarić koji je imao solidne brojke, ali i dalje muku muči s postotkom šuta. Njegovi su 76ersi poraženi nakon produžetka na gostovanju kod Pistonsa u jednoj ludoj utakmici. New Orleans Pelicansi bili su bolji od LA Clippersa, a Denver Nuggetsi uvjerljivi protiv Sacramento Kingsa.

Philadelphia 76ers (2-2) - Detroit Pistons (3-0) 132:133 (28:27, 36:34, 30:26, 26:33, 12:13)

Utakmica između domaćih Pistonsa i 76ersa bila je za sve košarkaške sladokusce. Briljirao je Blake Griffin koji je u prvoj četvrtini ubacio 22 od 27 poena Pistonsa, ali Phila je ipak imala minimalno vodstvo nakon tog perioda. 76ersi su držali vodstvo i nakon prvog poluvremena, a Griffin je ušao u povijest Pistonsa kao drugi igrač s najviši postignutih poena u jednom poluvremenu. Ubacio ih je 28, ispred njega je legendarni Grant Hill koji je postigao 31.

Philadelphia je pod kraj treće četvrtine došla do 10 poena prednosti, a u posljednji su period ušli s sedam poena viška na kontu. Pistonsi su stigli, a posljednji napad na utakmici imali su 76ersi. Lopta je došla do našeg Darija koji je imao otvorenu tricu koju je promašio pa je utakmica otišla u produžetak. I tamo smo gledali dramu. Završnica produžetka bila stvarno luda. Prvo je kod rezultata 128:128 JJ Redick promašio šut za vodstvo i odmah potom napravio prekršaj kako bi spriječio kontru. Mislio je da imaju još jedan faul do bonusa no nisu ga imali, a Reggie Jackson poklonjena je bacanja pogodio za vodstvo Pistonsa. Idući napad redick se iskupio, pogodio je tešku tricu pod prekršajem, zabio i dodatno bacanje za vodstvo Phile 132:130. Loptu je u posljednjem napadu u ruke uzeo Griffin koji se sjurio pod koš zabio, a uz to ga je faulirao Robert Covington što mu je donijelo slobodno bacanje za pobjedu koje je pogodio na 1.8 sekundi do kraja. Joel Embiid je promašio tricu za pobjedu 76ersa.

Griffin je utakmicu završio s 50 poena (20/35 šut iz igre, 5/10 trica, 5/11 slobodna bacanja) uz 14 skokova i 6 asistencija. Jackson je ubacio 23 uz po 3 skoka i asista, Ish Smith s klupe 21 poen, a isključeni Andre Drummond koji je dobio drugu tehničku zbog glume Embiida ostvario je novi double-double s 14 poena i 16 skokova. Embiid je predvodio 76erse s 33 poena, 11 skokova, 7 asistencija i 3 blokade, Redick je ušao s klupe i zabio 30 poena uz po 6 skokova i asista dok je naš Dario zabio 14 uz 8 skokova i 5 asistencija, ali opet ga nije slušao šut (5/16 iz igre, 2/11 trica).

La Clippers (2-2) - New Orleans Pelicans (3-0) 109:116 (26:27, 36:32, 22:32, 25:25)

Pelicansi su i nakon treće utakmice neporaženi. Clippersi su se dobro držali većim dijelom utakmice, a nakon prvog su poluvremena imali vodstvo ponajviše zahvaljujući Tobiasu Harrisu koji je u tom periodu ubacio 15 od svojih 26 poena. Pelicansi su na krilima Anthonya Davisa preokrenuli u trećoj četvrtini i sve do kraja su držali vodstvo. Clippersi su pokušavali, ali nikako nisu mogli ispod pet poena razlike u završnici utakmice koju je riješio Davis.

Centar Pelicansa odigrao je još jednu maestralnu partiju s 34 poena, 13 skokova i 5 blokada, Elfryd Payton je zabio 20 uz po 6 skokova i asista, Nikola Mirotić bio je opet odličan s 18 poena i 12 skokova, aJulius randle je također ubacio 18 uz 5 skokova ušavši s klupe.

Sacramento Kings (1-3) - Denver Nuggets (4-0) 112:126 (26:33, 29:35, 26:37, 31:21)

Najbolje momčadi NBA lige teško dolaze do pobjeda u Denveru, pa je teško bilo za očekivati da će Kingsi ozbiljnije zaprijetiti. Denver je već do poluvremena imao 13 poena prednosti, a potpuno su ih razbili u trećem periodu kada su pobjegli na 24 poena prednosti. Tek kada su maknuli nogu s papučice gasa, Kingsi su uspjeli ublažiti poraz u posljednjoj dionici. Kod Kingsa najbolji Marvin Bagley III s 20 poena i 9 skokova, Justin Jackson je ubacio 17, a Frank Mason 14 uz 7 asistencija i 5 skokova. Sva tri igrača utakmicu su započela na klupi. Jamal Murray najbolji kod Nuggetsa s 19 poena i 4 asista, Gary Harris ubacio je 18 uz 5 asistencija i 3 skoka, Paul Millsap je zabio 15 uz 5 skokova, a Nikola Jokić 14 uz 12 skokova i 6 asistencija.