Jedini hrvatski igrač na terenu sinoć bio je Ante Žižić. Ingram, Rondo i Paul kažnjeni, vratio se Westbrook.

Sinoć su u četiri odigrane NBA utakmice svi favoriti upisali poraze. Ante Žižić bio jedini hrvatski predstavnik, a njegvi su Cavsi upisali i treći poraz i to domaći u kojem se očekivala prva pobjeda Clevelanda. Protivnik je bio idealan, ali pobjeda nije stigla. Saznali smo i kazne za vinovnike incidenta na utakmici između Lakersa i Rocketsa i prilično su blage. Najgore je prošao Brandon Ingram s četiri utakmice suspenzije, tri ih je dobio Rajon Rondo, a dvije Chris Paul.

Hawksi (1-2) su razbili Cleveland (0-3) s 133:111 (34:24, 26:40, 26:28, 25:41). Cavsi su na početku opravdali ulogu favorita, dobili prvu četvrtinu s deset poena prednosti, a onda se kod Hawksa ukazao rookie Trae Young i upisao se u NBA povijest kao tek četvrti igrač koji je u svojoj rookie sezoni ubacio 35 ili više koševa te 10 ili više asistencija. Young je ubacio 35 uz 11 asistencija, a prije njega to je uspijelo jedino Allenu Iversonu, Stephu Curryu i LeBronu Jamesu. Hawksi su do poluvremena preokrenuli vodstvo domaćih, a u posljednji su period ušli s šest poena prednosti. U posljednjoj su četvrtini dominirali kao i u drugom periodu i na kraju zasluženo razbili Cavse koji su sada na omjeru 0-3. Hawksima je ovo prva pobjeda u sezoni. Iako je cijela prva petorka Cavsa ubacila dvoznamenkast broj poena, nije bilo dovoljno. Jordan Clarkson je ušavši s klupe ubacio 19 poena, Kevin Love bio je na double-double učinku s 16 poena i 17 skokova dok je George Hill ubacio također 16 poena. Ante Žižić igrao je svega tri minute, a za to je vrijeme ubacio je 4 poena uz 3 skoka. Kod Atlante uz već spomenutog Younga, Kent Bazemore 23 poena, 5 skokova i 4 asistencije dok je Omari Spellman ubacio 17 poena.

Kao i kod Cavsa i Hawksa, tako su i Oklahoma (0-3) i Sacramento (1-2) tražili svoju prvu pobjedu u sezoni. Kod Thundera se vratio Russell Westbrook te se očekivalo da dođu do prve pobjede, ali gosti nisu bili impresionirani.Kingsi su slavili s 131:120 (34:32, 34:24, 29:34, 34:30) u utakmici u kojoj obrane nisu bile u prvom planu. Iako je Westbrook odradio svoje s 32 poena, 12 skokova i 8 asistencija, nije bilo dovoljno da "grmljavina" dođe do prve pobjede. Paul George bio je također odličan s 29 poena i 6 skokova, Dennis Schroder je postigao 14 uz 8 asistencija i 4 skoka, a Steven Adams je upisao double-double s 10 poena i 14 skokova, ali Sacramento je imao odgovor s sedam dvocifrenih košarkaša. Iman Schumpert je ubacio 26 uz 4 asistencije i 3 skoka, De`Aaron Fox je zabio 22 uz 10 asistencija i 4 skoka, a Buddy Hield 17 uz 5 skokova.

Prvaci Golden State Warriorsi (2-1) su upisali prvi poraz. Bolji u dramatičnoj završnici bili su Denver Nuggetsi (3-0) s 100:98 (17:25, 30:24, 33:21, 20:28). Warriorsi su dobro krenuli, dobili prvu četvrtinu s osam poena prednosti, a Nuggetsi su preokrenuli u iduće dvije četvrtine. Do poluvremena su smanjili na minus dva, a nakon trećeg perioda su pobjegli na deset poena prednosti. Warriorsi su se vratili u posljednjoj četvrtini, a u posljednjem su napadu imali priliku doći do produžetka. Damian Jones bio je u dobroj poziciji, pod košem, na ziceru, ali njegov je pokušaj blokirao Juancho Hernangomez za veliko slavlje Nuggetsa.

Steph Curry u prve tri utakmice sezone igra na MVP razini. Nuggetsima je ubacio 30 poena (6/16 trica) uz 6 asistencija i 4 skoka, Durant je ubacio 20 uz lošiju šutersku večer (7/19 šut iz igre, trica 0/4) uz 11 skokova i 7 asistencija, a Klay Thompson 15 poena uz 7 skokova. Gary Harris kod Nuggetsa 28 poena uz 3 skoka, Nikola Jokić 23 poena 11 skokova i 6 asistencija, a jedini dvoznamenkasti uz njih bio je Mason Plumlee s 11 poena.

Houston Rocketsi (1-2) koji su ostali na dvije utakmice bez Chrisa Paula zbog tučnjave na utakmici s Lakersima, upisali su i drugi poraz u tri utakmice. Bolji su bili domaći Clippersi (2-1) s 115:112 (29:24, 25:29, 39:31, 22:28). Rocketse je predvodio James Harden s 31 poenom, 14 asistencija i 4 skoka, Clint Capela je ubacio 23 uz 6 skokova i 5 asistencija, a Eric Gordon 21 uz 5 skokova no nije bilo dovoljno. Tobias Harris najbolji kod Clippersa s 23 poena i 4 skoka, Danilo Gallinari je ubacio 20 uz 9 skokova i 4 asistencije, a Montrezl Harrell 17 uz 10 skokova.