Warriorsi i Rocketsi se s 4-1 plasirali u finale zapadne konferencije. Chris Paul odigrao utakmicu karijere u doigravanju.

Imamo dvoboj "titana" u finalu zapadne konferencije. Warriorsi su pobjedu protiv Pelicansa osigurali nakon tri četvrtine dok je Houstonu trebala utakmica karijere Chrisa Paua u doigravanju, a pomogla je i ozljeda Donovana Mitchella na 7 minuta do kraja utakmice da dođu do pobjede protiv dobrih Jazzera.

Golden State Warriors (2) - New Orleans Pelicans (6) 113:104 (32:26, 27:30, 36:19, 18:29) 4-1

Warriorsi su krenuli uvjerljivo protiv Pelicansa te su na tri i pola minute do kraja prvog perioda imali 25:16. Počeli su tada i Pelicansi bolje igrati pa za minutu i pola smanjuju na 27:26. Do kraja perioda Golden State je uspio pobjeći na šest koševa viška. Branitelji naslova su na pet minuta do kraja prvog poluvremena došli do prve dvoznemankaste prednosti od 48:37 na krilima Stepha Currya. Uzvratili su tada i gosti koji na krilima Nikole Mirotića, Rajona Ronda i anthonya Davisa rade seriju 13:2 i prelaze u vodstvo 50:51. Curry, Kevin Durant i Andre Igoudala vraćaju vodstvo Warriorsima po brzom postupku i na poluvrijeme se otišlo vodstvom domaćina 59:56.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u trećem periodu kojeg dobivaju Warriorsi s 36:19 za plus 20 na ulasku u posljednju dionicu. Opuštanje domaćina iskoristili su Pelicansi i do kraja susreta smanjili na samo minus devet, ali bila je ovo jedna rutinska pobjeda na krilima glavne četvorke koju je predvodio Curry s 28 poena, 8 asistencija i 7 skokova, Durant je ubacio 24 uz 7 asistencija i 6 skokova, Klay Thompson 23 uz 6 skokova i 3 asista dok je Draymond Green bio na milimetar do triple-doublea s 19 poena, 14 skokova i 9 asistencija, a imao je i 3 osvojene lopte te dvije blokade. davis najbolji kod Pelicansa s 34 poena, 19 skokova i 4 blokade dok je Jrue Holiday ostvario triple-double s 27 poena, 11 asistencija i 10 skokova no ni to im nije pomoglo.

Houston Rockets (1) - Utah Jazz (5) 112:102 (21:16, 33:30, 21:32, 37:24) 4-1

Houston Rocketsi morali su se jako pomučiti da dođu do pobjede protiv znatno oslabljenih Utah Jazzera koji su i ovaj susret odigrali bez Rickya Rubia te Dante Exuma koji se ozlijedio u prošloj utakmici. Nakon što su Rocketsi dobili prvo poluvrijeme s ukupnih osam poena razlike, a početkom treće dionice imali i 61:50, kreće "One man show" rookie-ja Jazzera Donovana Mitchella koji u tom periodu ubacuje 18 od svoja 24 poena za preokret i vodstvo gostiju 78:72 na 1:17 do kraja perioda. Chris Paul postigao je posljednje poene u četvrtini, točnije tricu na minutu do kraja za 78:75.

Houston je brzo preokrenuo i vratio vodstvo, a onda je na sedam minuta do kraja utakmice skočni zglob ozlijedio Mitchell za veliki šok u momčadi Jazzera. Rocketsi su to iskoristili i na 5:48 do kraja poslije nove trice Paula vode 89:97 i činilo se kako će razlika do kraja rasti, ali nije jer Alec Burks i Royce O`Neale vraćaju Jazz na samo minus jedan na četiri i pola minute do kraja kada je bilo 97:96. Krenuo je tada Paul koji je riješio utakmicu, ubacio je 10 poena u nizu i na dvije minute do kraja imali smo 107:98 za Houston. Utah je došla na 107:100 na 1:12 do kraja utakmice, ali točku na i stavlja PJ Tucker tricom za 110:100 koja je riješila svaku dvojbu. Paul je u posljednjoj četvrtini ubacio 20 poena za svoje prvo konferencijsko finale u karijeri!

Paul je utakmicom karijere u doigravanju odveo Rocketse u finale zapada protiv Warriorsa, ubacio je čak 41 poen uz 10 asistencija i 7 skokova, a ujedno je postao prvi igrač u NBA povijesti s 40+ poena, 10+ asistencija bez izgubljene lopte. Tucker je ubacio 19, a James Harden 18 uz po 4 skoka i asista. Kod Jazzera najbolji Mitchell s 24 poena, 9 asistencija i 4 skoka i pitanje je u kojem bi smjeru otišla utakmica da je on ostao na terenu. Burks je ubacio 22 ušavši s klupe, a O`Neale 17 uz 3 skoka.

Finale zapadne konferencije počinje u noći s ponedjeljak na utorak u 3 sata ujutro po našem vremenu. Ovaj dvoboj biti će definitivno finale prije finala NBA lige.