Babo se vratio u formu, Hezonja ponovo dvocifren, solidan i Bender

Orošle noći na NBA parketima odigrano je čak 12 susreta, a u 7 od njih slavili su gosti. Nas vesele vrlo dobre partije Bogdanovića, Hezonje i Bendera, a obilježje večeri bili su iznenađujući domaći porazi Celticsa i Rocketsa.

Atlanta Hawksi (7-24) na svom su terenu poraženi od Indiana Pacersa (18-14) sa 95-105. Iako su na početku utakmice domaći imali +8, na poluvrijeme se otišlo sa prednošću gostiju od dva poena. Pacersi su bolji u trećoj i u posljednju dionicu ulaze sa +7. Tad kreće novi nalet gostiju koji stižu i do +20 i rješavaju utakmicu. Domaćin je postigao posljednjih 10 koševa na utakmici da samo ublaži poraz. Kod pobjednika najbolji Victor Oladipo (23k, 3/5trica, 5s) i Myles Turner (20k, 6s, 3bl). Naš Bojan Bogdanović je namjestio ruku i za 33 minute upisao 19 poena (šut 8/14) uz dvije osvojene lopte. Kod Hawksa najbolji rookie John Collins (18k, 8/9šut, 9s) i Kent Bazemore (13k, 3/4trica, 3s, 3a).

Chicago Bullsi (10-20) su sa uvjerljivih 112-94 svladali Orlando Magic (11-21). Domaćin je od početka kontrolirao utakmicu. Na poluvremenu su imali +11, a na ulasku u posljednju četvrtinu velikih +24. Do kraja utakmice gosti s Floride samo su malo kozmetički ublažili poraz. Kod Bullsa kojima je to nakon 3-20 starta nevjerojatna sedma pobjeda u nizu najbolji Denzel Valentine (16k, 3/4trica, 10s, 5a), Kris Dunn (15k, 6s, 7a, 3uk.l) i Nikola Mirotić (15k, 10s). Kod Orlanda najbolji Nikola Vučević (18k, 10s, 5a) i Elfrid Payton (14k, 6s, 8a). Naš Mario Hezonja ponovo je startao u petorci i za 24 minute postigao je 12 koševa (šut 5/10) uz 2 skoka.

Charlotte Hornetsi (11-20) su na domaćem terenu sa 111-129 uništeni od Toronto Raptorsa (21-8). Hornetsi su prvu četvrtinu završili serijom 9-0 za +4 vodstvo. No Raptorsi drugu četvrtinu dobijaju sa ogromnih 41-21. U trećoj četvrtini prednost gostiju u par navrata iznosi +22 i utakmica je tu riješena te domaćin ni u jednom trenutku nije zaprijetio. Pobjednike koji su sjajno šutirali i imali 35 asistencija predvodili su DeMarr DeRozan (28k, 3/4trica, 8a), Serge Ibaka (24k, 2/3trica, 5s, 2bl) i rookie OG Anunoby (20k, 6/7trica, 4s). Kod Hornetsa najbolji s klupe sa učinkom karijere Jeremy Lamb (32k, 2/2trica, 3s), dok su po 15 poena dodali Dwight Howard i Kemba Walker.

Boston Celticsi (26-8) na svom su terenu iznenađujuće poraženi sa 89-90 od Miami Heata (16-15). A počeli su lijepo i poveli 27-15 te na poluvremenu imali +8. No gosti serijom 15-2 u trećoj četvrtini prelaze u vodstvo. Novom 9-0 serijom Heat dolazi i do +12. Dvije i pol minute prije kraja gosti vode 87-76. Košem Kyriea Irvinga Celticsi dolaze na 89-90 samo 27 sekundi prije kraja. Nakon promašaja gostiju imaju i napad za pobjedu, no Irving ovaj put promašuje. Heat je bez velike pobjede došao bez Dragića, Whitesidea, Winslowa i J. Johnsona. Celticse je sa utakmicom karijere uništio njihov donedavni igrač Kelly Olynyk (32k, 12/15šut, 6/8trica, 7s), a odličan je bio i Josh Richardson (19k, 6a). Kod blijedih Celticsa koji su iz igre šutirali tek 37,5% na utakmicu su došli tek Kyrie Irving (33k, 4s, 5a), Jaylen Brown (16k, 3/5trica, 4s, 2bl) te Marcus Smart (15k, 5/9trica, 5s).

Brooklyn Netsi (11-19) kod kuće su sa 99-104 poraženi od Sacramento Kingsa (11-20).  Gosti su odigrali sjajnu prvu četvrtinu i dobili ju sa 36-20. Tu prednost su održavali i u posljednju dionicu ušli sa +11. Uporni Netsi se ne daju i u posljednju minutu ulaze sa minimalnim 99-101 zaostatkom. Imaju tri šuta za izjednačenje koja promašuju i nakon toga srpski rookie Bogdan Bogdanović zabija jedno slobodno bacanje za 102-99. Spencer Dinwiddie promašuje tricu za izjednačenje, a George Hill sa linije slobodnih bacanja postiže konačan rezultat. Gosti su dobili skok 48-39, a najbolji su bili George Hill (22k, 4/4trica, 7s, 4a), Zach Randolph (21k, 8/11šut, 8s, 3a) i Bogdan Bogdanović (14k, 3s). Kod Netsa šestoricu dvocifrenih predvodili su Rondae Hollis-Jefferson (14k, 10s, 3a) i DeMarre Carroll (15k, 7s).

Oklahoma City Thundersi (16-15) su sa 107-79 razbili Utah Jazz (14-18). Domaći su prvu četvrtinu dobili 25-9 i stigli do prenosti koja ni u jednom trenutku nije bila ugrožena. Domaćin je u trećoj četvrtini imao i +33 i utakmica je bila lišena bilo kakve dramaturgije. Kod pobjednika najbolji Russell Westbrook (24k, 10s, 7a, 4uk.l), dok su po 18 poena postigli Paul George i Carmelo Anthony. Kod gostiju koji su igrali bez sjajnog rookiea Donovana Mitchella i startnog centra Rudya Goberta najbolji Alec Burks (14k, 7s, 4a, 2uk.l) i Rodney Hood (17k, 3/6trica).

Los Angeles Lakersi (11-18) su 122-116 pobjedom u Houstonu senzacionalno prekinuli niz od 14 uzastopnih pobjeda Houston Rocketsa (25-5).  Gosti iz Kalifornije su briljantno počeli utakmicu. Poveli su 9-0 i prvu četvrtinu dobili 37-22. Kad su Rocketsi do poluvremena razliku smanjili na -4 činilo se da će se stvari posložiti na svoje mjesto. U trećoj se igra koš za koš i Lakersi tu četvrtinu završavaju sa 5-0 za 94-89 vodstvo. Kasnije Lakersi sa 100-100 dolaze na 110-100 i ostvaruju prednost koju bez problema zadržavaju do kraja. Briljirao je rookie Kyle Kuzma (38k, 7/10trica, 7s, 4a), a odličnu podršku imao je u još jednom rookieu Lonzo Ballu (16k, 9s, 4a, 2bl) i veteranu Coreyu Breweru (21k, 2/3trica, 5s, 3uk.l). Kod Rocketsa daleko najbolji James Harden (51k, 4/6trica, 3s, 9a), no pratili su ga tek Eric Gordon (21k, 5/12trica, 4s) i Trevor Ariza (18k, 11s, 3a, 4uk.l), dok je podbacio Chris Paul (8k uz šut 2/7) koji je upisao prvi poraz u dresu Rocketsa.

Dallas Mavericksi (9-23) iznenađujuće su lako svladali Detroit Pistonse (17-14) sa 110-93. Mavsi su u drugoj četvrtini postigli čak 43 poena i na odmor otišli sa +12. Na ulasku u posljednju dionicu ta prednost je narasla na +23 i utakmica je bila riješena. Mavsi su iz igre gađali odličnih 53,3%, a tricu 14-30. Najbolji su bili Harrison Barnes (25k, 3/5trica, 7s) i rookie Dennis Smith Jr (15k, 5s, 5a). Kod blijedih Pistonsa najmanje loši Anthony Tolliver (18k, 4/6trica), Andre Drummond (11k, 13s) te Ish Smith 15k, 7/10šut, 4s, 4a).

Denver Nuggetsi (16-15) su na domaćem parketu sa 104-110 poraženi od Minnesota Timberwolvesa (19-13).  Sredinom treće četvrtine Nuggetsi imaju +13, no u posljednju dionicu ulaze sa samo +4. Serijom 9-0 Wolvesi dolaze do prednosti, a u samoj završnici u junaka se prometnuo Jimmy Butler koji je sa devet uzastopnih poena donio važnu pobjedu gostima. Wolvesi su imali slabiji šut i manje skokova, no imali su samo 8 izgubljenih lopti prema 21 Nuggetsa. Kod pobjednika najbolji Jimmy Butler (25k, 4a, 2uk.l), Karl-Anthony Towns (25k, 2/2trica, 10s, 3uk.l) i 37-godišnji veteran Jamaal Crawford (20k, 4/6trica, 7a). Kod Nuggetsa najbolji Jamaal Murray (30k, 5/6trica, 4s, 3a, 2uk.l), Nikola Jokić (22k, 6s, 4a, no čak 10 izgubljenih lopti) te Mason Plumlee (13k, 10s, 6a, 3uk.l).

San Antonio Spursi (22-10) su u Portlandu sa 93-91 pobijedili domaće Portland Trailblazerse (16-15). Spursi su na poluvrijeme otišli sa +8, no domaći se drže i serijom 8-0 početkom posljednje četvrtine dolaze u vodstvo. Kod rezultata 92-91 LaMarcus Aldridge 15 sekundi prije kraja pogađa jedno od dva slobodna bacanja za 93-91, da bi potom blokirao polaganje CJ McColluma koji potom sa sirenom promašuje i tricu za pobjedu. Kod pobjednika najbolji katalonski velemajstor Pau Gasol (20k, 17s, 5a, 2bl) i LaMarcus Aldrigde (22k, 8s). Kod domaćih najbolji Jusuf Nurkić (15k, 7s), dok je udarni dvojac Damian Lillard / CJ McCollum ubacio kombinirano samo 30 koševa uz vrlo loš šut 11/39.

Golden State Warriorsi (25-6) su sa 97-84 bili bolji od Memphis Grizzliesa (9-22). Nakon što su gosti bolje ušli u utakmicu Warriorsi su na poluvrijeme otišli sa +5. Na ulasku u posljednju dionicu imali su +9 i rutinski su priveli utakmicu kraju. Aktualne prvake bez Currya, Greena i  Pachulie predvodili su Klay Thompson (29k, 3/4trica, 5a, 2uk.l) i Kevin Durant (22k, 8s, 2bl). Grizzlese koji su bili bez Conleya, Parsonsa i Wrighta i koji su iz igre šutirali tek 33,3% predvodio je Marc Gasol (21k, 9s, 5a, 2uk.l).

Los Angeles Clippersi (12-18) sa 108-95 pobijedili su Phoenix Sunse (11-22). Clippersi su već na poluvremenu imali +18 i do kraja utakmice s bez ikakvih problema samo održavali prednost. Kod pobjednika najbolji DeAndre Jordan (12k, 5/7šut, 20s), Austin Rivers (21k, 6a) i Lou Williams (18k). Kod Sunsa najbolji TJ Warren (22k, 10s, 4a) i rookie Josh Jackson (17k, 4s, 2bl). Naš Dragan Bender je za 22 minute ubacio 8 poena (šut 3/7, trica 2/5) uz jednu asistenciju.