Autor: KK Cibona KK CIbona Photo: ABA league j.t.d./Dragana Stjepanović

Oslabljeni Zagrepčani

Cibona je u trećem kolu ABA lige doživjela težak poraz od Partizana u Beogradu 113:78.

Utakmica je otvorena dosta laganim tempom, a prve poene na utakmici zabija Cibona. Vodstvo Cibone bilo je kratkotrajno, već par napada kasnije Partizan se pokazuje kao jača ekipa i odlazi u prednost, 15: 6.

Vukovi nisu mogli parirati individualnoj kvaliteti igrača Partizana koji su svojim tricama, 5 od 9, na kraju prve četvrtine otišli na 14 poena razlike. Cibona je s nekoliko kreativnih napada pokušavala zadržati ritam, no neuspješno. Četvrtina završava rezultatom 34:20.

Druga četvrtina započela je drugačijim tempom, domaćini su malo smanjili intenzitet igre te nakon pet minuta igre rezultat četvrtine bio je 14:12. Kod Cibosa istaknuo se Barber s osam poena, ali na njegove koševe Marinković odgovara dvjema tricama. U nedostatku seniorskih igrača na parket su izašli mladi Vukovi, koji su tako dobili veću minutažu i šansu za dokazivanjem. Tijekom cijele četvrtine crno-bijeli su održavali prednost od oko +15 poena. Iako su Vukovi prikazali bolju igru u tom periodu, nisu uspjeli značajnije smanjiti zaostatak, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 63:47.

Nakon odmora Cibona se vraća u igru dodatno motivirana. U kratkom vremenu povezuju nekoliko uspješnih napada i obrana na što trener Partizana, Željko Obradović, zove ranu minutu odmora. Nakon kratke stanke, domaćin se vraća u igru i povezuje tri trice, 77:55. Iako je Cibona izgledala bolje nego u prošle dvije četvrtine, to nije bilo dovoljno da smanje razliku. Do kraja, Partizan je dodatno stisnuo i stvorio još veću razliku. Četvrtina završava rezultatom 91:66.

U zadnju četvrtinu Partizan ulazi s brzih sedam poena, dok Cibona ostaje na samo pola koša. U nastavku Cibona je uspjela zabiti jednu tricu, dok je Partizan bio uspješniji s dodatnih sedam poena, 107: 70. Do kraja utakmice Partizan nastavlja s visokim postotkom šuta za tri poena, a Cibona u individualnim pokušajima zabija još nekoliko poena. Utakmica završava rezultatom 113:78

Trener Cibone, Chris Thomas:

„Morali smo se dobro braniti jer su imali pet šutera na terenu. Očito nismo odradili dobar posao jer smo primili 19 trica. Kao Amerikanac uvijek nastojim izvući pozitivne stvari: 49% šuta iz igre i 36% pogođenih trica. Borili smo se, imali malo neuobičajenu postavu u drugom poluvremenu, ali smatram da su moji dečki pokazali dobro zalaganje. Iako smo izgubili, ponosan sam na svoje igrače i njihovu borbu te reakciju tijekom većeg dijela utakmice. Kada sam dolazio, znao sam da me čeka težak posao, ali unatoč svemu, mislim da smo večeras imali dobrih trenutaka.“

Trener Partizana, Željko Obradović:

„Poželio bih igračima Cibone koji su imali problema i koji nisu igrali utakmicu, njih trojici, da se što prije oporave te da budu zdravi i spremni za sve što ih očekuje u nastavku sezone. Također, želim se zahvaliti navijačima na sjajnoj atmosferi. Mislim da je utakmica bila izuzetno lijepa i da su igrači na terenu izgledali razigrano. Čestitke svima na svemu što su večeras postigli!“