Šarić solidan, Benderu i Žižiću mrvice, Zupcu klupa. Prvi porazi Detroita i New Orleansa.

Sinoć smo u devet odigranih NBA utakmica u akciji imali pet hrvatskih košarkaša. Nakon subotnjih utakmica još su samo dvije momčadi bez poraza, a obje dolaze s istoka. Riječ je o Toronto Raptorsima i Milwaukee Bucksima koji su sinoć bili uvjerljivi protiv Orlando Magica. Prve poraze su upisali New Orleans Pelicansi i Detroit Pistonsi upisali su prve poraze. Pelicansi su bili lišeni usluga najboljeg igrača Anthonya davisa koji je nakon utakmice protiv Netsa osjetio bol u laktu pa su ga odlučili poštedjeti protiv Utah Jazzera dok su Pistonsi poraženi uvjerljivo od Boston Celticsa i to uvjerljivo iako su Jayson Tatum i Kyrie Irving kombinirano postigli svega 9 poena. Bullsi su slavili na gostovanju kod Atlante, Bogdanović je vodio Pacerse do pobjede kod Žižićevih Cavaliersa dok je Šarićeva Philadelphia u neizvjesnoj završnici slavila protiv Charlotte Hornetsa. Memphis je bio uvjerljiv protiv Sunsa, a San Antonio Spursi su i po drugi puta slavili protiv LA Lakersa. Damian Lillard je oborio vlastiti rekord iz ove sezone, ubacio je Heatu 42, ali to nije bilo dovoljno, njegov Portland je poražen.

Indiana Pacers (4-2) - Cleveland Cavaliers (0-6) 119:107 (30:30, 30:25, 28:28, 31:24)

Najbolju utakmicu sezone od svih naših košarkaša do sada odigrao je Bojan Bogdanović koji je bio najbolji pojedinac susreta protiv Clevelanda našeg Ante Žižića. Cavsi su se dobro držali protiv Indiane sve do posljednje četvrtine, ali naš Babo i Victor Oladipo bili su previše raspoloženi sinoć pa će Cleveland svoju prvu pobjedu morati tražiti protiv neke druge momčadi.

Babo je ubacio 25 poena (šut iz igre 10/14, trica 2/5) uz šut iz igre od čak 72 posto! Uhvatio je i 3 skoka te dvije asistencije. Oladipo je ubacio 24 uz 6 asistencija i 3 skoka. Kod Cavsa Rodney Hood 17 uz 5 skokova i 3 asista dok je Larry Nance Jr. ubacio 15 uz 12 skokova. Cleveland je igrao bez najboljeg igrača Kevina Lovea, aŽižić je za 3 minute na terenu ubacio 1 poen uz 1 skok. Navodno je Tyrone Lue vrlo blizu otkaza u Cavsima.

Charlotte Hornets (3-4) - Philadelphia 76ers (3-3) 103:105 (28:32, 34:31, 23:20, 18:22)

Iako je bilo upitno hoće li Joel Embiid zaigrati protiv Hornetsa zbog laganije ozljede na treningu, pojavio se na terenu i bio najbolji igrač 76ersa u trećoj pobjedi iz pet utakmica. Utakmica je bila vrlo neizvjesna do samog kraja, a ključne su bile trice JJ Redicka i Roberta Covingtona na kraju za tijesnu pobjedu 105:103. Embiid je bio najbolji s 27 poena i 14 skokova te je postao tek drugi igrač 76ersa u povijesti i to još tamo od vremena kada je za Philu igrao Charles Barkley s najmanje 25 poena i 10+ skokova u pet uzastopnih utakmica. JJ redick je ubacio 15, a Ben Simmons 14 uz 12 skokova. dario je za 30 minuta ubacio 11 poena uz 7 skokova (4/9 šut iz igre, 1/3 trica).

Kod Hornetsa najbolji Kemba Walker s 37 poena, 6 skokova i 6 asista dok je Miles Bridges ubacio 14.

Boston Celtics (4-2) - Detroit Pistons 89 (4-1) 109:89 (30:21, 33:20, 21:26, 25:22)

Ključ uvjerljive pobjede Bostona u Detroitu bila je odlična obrana, posebno na njihova dva glavna igrača. Blakea Griffina su zaustavili na svega 7 poena i 6skokova, dok je Andre Drummond i zabio 18 poena, ali su ga limitirali u skoku, uhvatio je za njega skromnih 8 lopti. Lošu šutersku večer Jaysona Tatuma i Kyriea Irvinga nadoknadili su igrači s klupe. Boston je već na poluvremenu imao 22 poena prednosti, a u drugom su razliku uspješno sačuvali.

Jaylen Brown najbolji kod pobjednika s 19 poena, Marcus Morris je ušao s klupe i ubacio 18 uz 8 skokova, a Daniel Theiss 17 uz 8 skokova. Dobar je bio i Terry Rozier s 14 poena i 8 skokova. Gordon Hayward je ubacio 15 uz 5 skokova. Uz Drummonda, jedini dvoznamenkasti u domaćim redovima bio je Stanley Johnson s 16 poena.

Utah Jazz (3-2) - New Orleans Pelicans (4-1) 132:111 (28:31, 36:18, 38:33, 30:29)

Pelicansi s Davisom i Pelicansi bez Davisa su dvije različite momčadi. To se dobro vidjelo u susretu protiv Utah Jazza koji su iz New Orleansa otišli s uvjerljivom pobjedom. Pelicansi su uspjeli dobiti prvi period, ali Jazz ih je razbio u drugom s 36:18, a razliku su u drugom poluvremenu još malo povećali. U odsustvu davisa, najbolji kod Pelicansa Nikola Mirotić s 25 poena i 8 skokova dok je Jrue Holiday zabio 18 uz 6 asistencija.

Ricky Rubio je briljirao u dresu Jazzera s 28 poena, 12 asistencija i 6 skokova, Rudy Gobert je zabio 25 uz 14 skokova, a Donovan Mitchell 22 uz 6 asistencija.

Chicago Bulls (2-4) - Atlanta Hawks (2-3) 97:85 (22:25, 19:19, 26:19, 30:22)

Unatoč tome što im je skoro pa pola momčadi ozljeđeno (nema Robina Lopeza, Laurija Markkanena, Bobbyja Portisa, Denzela Valentinea i Krisa Dunna), Bullsi su uspjeli doći do druge pobjede. Slavili su na gostovanju kod Atlante gdje su na poluvremenu bili u minusu od tri poena, ali u drugom su poluvremenu bili puno bolji od domaćina i na kraju su upisali uvjerljivu pobjedu. Atlanta je na dvije i pol minute do kraja bila na samo minus četiri, ali onda su Jabari parker i Zach LaVine riješili pitanje pobjednika.

LaVine je opet bio najbolji kod Bullsa s 27 poena i 11 skokova, Parker je dao impuls s klupe, ubacio je 18 uz 8 skokova i 3 asistencije, a odlično je s klupe reagirao i Ryan Arcidiacono s 13 poena i 7 asistencija.Taurean Prince najbolji kod Hawksa s 16 poena, 5 skokova i 3 asista, Dewayne Dedmon je ubacio 13 uz 13 skokova, a rookie Trae Young je također postigao 13 poena uz 6 skokova ali loš šut 3/12 iz igre od čega je za tricu gađao 0/6.

Phoenix Suns (1-4) - Memphis Grizzlies (3-2) 96:117 (18:26, 25:42, 28:19, 25:30)

Memphis je očekivano slavio protiv slabašnog Phoenixa. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu nakon kojeg su Grizzliesi imali 25 poena prednosti. Drugo poluvrijeme bilo je tek puka formalnost. Marc Gasol 19 poena i 8 skokova, Mike Conley 18 uz 7 asistencija kod domaćina, a kod Sunsa je jedino Deandre Ayton odigrao na razini, zabio je 24 uz 8 skokova i 5 asistencija. Devin Booker nije igrao kod Phoenixa, a Dragan Bender na terenu je bio 4 minute, a za to je vrijeme upisao 2 poena uz 2 skoka. Bili su ovo njegovi prvi poeni ove sezone.

Orlando Magic (2-4) - Milwaukee Bucks (6-0) 91:113 (25:30, 26:35, 17:28, 23:20)

Milwaukee Bucksi jedna su od momčadi s najboljom formom u ligi, a uz Raptorse i jedina neporažena. Orlando im nije zadavao previše muka, gosti s Floride prijetili su samo u prvoj četvrtini, ali ništa ozbiljnije. Bucksi su na kraju slavili uvjerljivo s 22 poena prednosti. Giannis Antetokounmpo najbolji kod Bucksa, za 19 minuta na terenu je ubacio 21 poen uz 7 skokova, Khris Middleton je zabio 18 uz 7 skokova i 4 asistencije, a Malcolm Brogdon 16 uz 4 skoka. Kod Magica najbolji Nikola Vučević s 16 poena i 9 skokova.

LA Lakers (2-4) - San Antonio Spurs (3-2) 106:110 (36:29, 24:25, 28:33, 18:23)

Još jednu uzbudljivu utakmicu odigrali su Lakersi i Spursi, a pobjeda je opet išla San Antoniu. U centru pažnje bio je LeBron James koji je na vječitoj listi najboljih strijelaca NBA lige prestigao legendarnog Dirka Nowitzkog na šestom mjestu. Lakersi su držali vodstvo u San Antoniu sve do posljednje četvrtine, ali Spursi su imali više sreće na kraju te su došli do pobjede 110:106. James je susret završio s 35 poena, 11 skokova i 4 asistencije, Kyle Kuzma je zabio 15 uz 4 skoka, a Lance stephenson 14 uz 9 skokova. DeMar DeRozan najbolji kod Spursa s 30 poena, 12 skokova i 8 asistencija, Bryn Forbes je ubacio 16, kao i Rudy Gay koji je uhvatio i 10 skokova te imao 5 asistencija. LaMarcus aldridge zabio je 15 uz 5 skokova i 3 asistencije.

Portland Trailblazers (3-2) - Miami Heat (3-2) 111:120 (22:33, 20:24, 37:32, 32:31)

Miami je protiv Portlanda bio vrlo uvjerljiv u prve tri četvrtine, ali na krilima fantatstičnog Damiana Lillarda, Portland se vratio i poveo u posljednjoj četvrtini 99:96. Miami je tu opet zaigrao kao u prvom poluvremenu i na kraju došao do pobjede. Lillard je zabio 42 poena (15/28 šut iz igre, 5/11 trica, 7/7 slobodna bacanja) uz 7 skokova i 6 asistencija, CJ McCollu, je postigao 19 uz 7 skokova dok je Jusuf Nurkić ostao na skromnih 5 poena i 7 skokova.

Kod Heata Goran Dragić 28 poena i 5 skokova, Dwayne Wade je zabio 19 kao i Kelly Olynyk koji je uhvatio i 5 skokova i asista.