Hrvatska
Vindija prvak, pojedinačne nagrade Pešiću i Lončaru

Vindija prvak, pojedinačne nagrade Pešiću i Lončaru

Autor: HKS Photo: HKS

Na Završnom turniru PH u mini košarci U-9, jedinoj kategoriji u kojoj se zajedno natječu djevojčice i dječaci, održanom u Pazinu od 11. do 13. svibnja 2018. godine, uvjerljivi pobjednik je ekipa Vindije iz Varaždina. Najmlađi košarkaši Vindije nakon osvojenog prvog mjesta u Skupini A, u polufinalu su nadigrali svoje vršnjake iz Zadra sa 18:11, a u finalu sa 26:17 ekipu Črnomerca iz Zagreba, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Cedevite rezultatom 28:23. U uzbudljivoj utakmici za 3. mjesto ekipa Cedevite je rezultatom 26:25 bila bolja od ekipe Zadra.

Ekipa Vindije odlično je odigrala sve utakmice na turniru i zasluženo je bez poraza osvojila naslov prvaka Hrvatske U-9, čime je nagrađen uloženi trud malih košarkaša i njihovih trenera.

Osim ekipne, dodijelile su se i pojedinačne nagrade pa je najbolji u vođenju lopte na poligonu bio Andro Pešić iz KK Vindije, a najbolji u šutiranju bio je Kristijan Lončar iz KK Cedevite.

U lijepoj atmosferi Školsko-gradske sportske dvorane u Pazinu najveći pobjednik je košarka, odnosno sportsko druženje dječaka i djevojčica, trenera, roditelja i gledatelja, a sve u organizaciji Hrvatskog košarkaškog saveza i domaćina – Košarkaškog kluba Pazin, a pod pokroviteljstvom FIBA-e.

U nastavku pogledajte rezultate svih odigranih utakmica, kao i konačni poredak.

 

SKUPINA A

 

PETAK 11.05.2018.

UTAKMICA
REZULTAT
KK ČRNOMEREC – KK OLIVA
32:3
OKK DRAŽEN PETROVIĆ – KK VINDIJA
12:19
KK OLIVA – KK BOROVO
12:23

 

SUBOTA 12.05.2018.

UTAKMICA
REZULTAT
KK ČRNOMEREC – KK BOROVO
23:4
OKK DRAŽEN PETROVIĆ – KK OLIVA
26:6
KK VINDIJA – KK BOROVO
23:10
KK ČRNOMEREC – OKK DRAŽEN PETROVIĆ
25:10
KK OLIVA – KK VINDIJA
9:23
OKK DRAŽEN PETROVIĆ – KK BOROVO
25:18
KK VINDIJA – KK ČRNOMEREC
21:9

 

TABLICA - SKUPINA  A
  KK VINDIJA
4:0
8 BODOVA
  KK ČRNOMEREC
3:1
6 BODOVA
  OKK DRAŽEN PETROVIĆ                    
2:2
4 BODA
  KK BOROVO
1:3
2 BODA
  KK OLIVA
0:4
0 BODOVA

 

SKUPINA B

 

PETAK 11.05.2018.

UTAKMICA
REZULTAT
KK PAZIN – KK CEDEVITA
8-30
KK ZADAR – KK KOPRIVNICA
49-6
KK CEDEVITA – ŽKK BROD NA SAVI
30-12

 

SUBOTA 12.05.2018.

UTAKMICA
REZULTAT
KK PAZIN –  ŽKK BROD NA SAVI
5:16
KK CEDEVITA –  KK ZADAR
31:28
KK KOPRIVNICA  – ŽKK BROD NA SAVI
10:14
KK PAZIN – KK ZADAR
5:28
KK CEDEVITA – KK KOPRIVNICA
30:6
KK ZADAR – ŽKK BROD NA SAVI
37:13
KK PAZIN – KK KOPRIVNICA
17:14

 

TABLICA - SKUPINA  B
  KK CEDEVITA
4:0
8 BODOVA
  KK ZADAR
3:1
6 BODOVA
  ŽKK BROD NA SAVI
2:2
4 BODA
  KK PAZIN                    
1:3
2 BODA
  KK KOPRIVNICA
0:4
0 BODOVA

 

 

NEDJELJA 13.05.2018.

 

UTAKMICA ZA 9. MJESTO
REZULTAT
KK OLIVA – KK KOPRIVNICA                          
18:10

 

UTAKMICA ZA 7. MJESTO
REZULTAT
KK PAZIN – KK BOROVO                                  
12:30

 

UTAKMICA ZA 5. MJESTO
REZULTAT
OKK DRAŽEN PETROVIĆ – ŽKK BROD NA SAVI
27:7

 

POLUFINALE  I
REZULTAT
KK VINDIJA – KK ZADAR          
18:11

 

POLUFINALE  II
REZULTAT
KK ČRNOMEREC – KK CEDEVITA
28:23

 

RAZIGRAVANJE ZA 3. MJESTO      
REZULTAT
KK ZADAR –  KK CEDEVITA
25:26

 

FINALE  
REZULTAT
KK ČRNOMEREC – KK VINDIJA   
17:26

 

KONAČNI POREDAK NA TURNIRU

  1. KK VINDIJA, Varaždin 
  2. KK ČRNOMEREC, Zagreb
  3. KK CEDEVITA, Zagreb
  4. KK ZADAR, Zadar
  5. OKK DRAŽEN PETROVIČ, Šibenik
  6. ŽKK BROD NA SAVI, Slavonski Brod
  7. KK BOROVO, Borovo
  8. KK PAZIN, Pazin
  9. KK OLIVA, Vodnjan
  10. KK KOPRIVNICA, Koprivnica