Zabok je ove sezone već srušio Split i Cibonu, sada je pala i Cedevita Junior

Autor: Krešimir Galić Photo: Mladen Ban/KK Zabok

Tko bi to rekao nakon teškog poraza od istog protivnika šest dana ranije

U prvoj utakmici 23.kola Favbet Premijer lige Zabok je n svom parketu slavio protiv Cedevite Junior 90:81. Iako je prije šest dana uvjerljivo slavili u Zagrebu (102:68) momčad Damira Mulaomerovića poskliznula se u Zaboku gdje su serijom 8:0 uz po četiri poena Petra Ogrizovića i Sandra Rašića dobili prvu četvrtinu 22:10. Tricom Kevaughna Allena sredinom druge četvrtine bilo je najvećih +14 (33:19), a povratak domaćina najavili su Dino Cinac i Antonio Sikirić

Na poluvremenu je bilo 42:34 za goste čija se prednost u potpunosti istopila u trećoj četvrtini kada su dalekometnim ubačajima Savić, Neal i Buljević odveli Zabok na +5 (62:57) na ulasku u posljednju četvrtinu. Pet minuta prije kraja bilo je 74:69 za domaćine koji su susret prelomili uz pet uzastopnih poena Cinca i zabijena tri slobodna bacanja Emila Savića kada je bilo +11 (82:71).

Nickolas Neal s 27 poena je bio prvo ime domaćina. Savić i Sikirić su dodali po 13. Kod CJ Allen je ubacio 23, a Karačić 12 poena.