Zrinjski slavio u Ohridu, dominacija Brummita i Miličevića

Junaković najbolji u redovima Makedonaca.

Košarkaši Zrinjskog su u 15. kolu Druge ABA lige u Makedoniji pobijedili Ohrid 89-100.

Nakon izjednačenih 17 minuta igre, Mostarci u završnici drugoj odlaze na +11, vodstvo koje su uspješno kontrolirali do kraja utakmice. Bilo je i +19, ali i samo šest razlike, no pobjeda momčadi Hrvoja Vlašića nije dolazila u pitanje u niti jednom trenutku.

Hercegovačku momčad je predvodio Torrion Brummitt s 20 poena i 17 skokova. Ivan Miličević je postigao 19 poena uz 70 posto šuta. Trice je gađao 5-7, a svakako najznačajnija je ona na kraju prvog poluvremena s kojom su Mostarci otišli na 11 poena viška. Ali Demić je bio najefikasniji s 21 poenom, tri manje postigao je Luka Igrutinović.

Najbolji igrač u redovima Ohrida bio je Martin Junaković s 25 poena.

Zrinjski se nakon 15. kola nalazi na pragu zone doigravanja, diobi četvrtog i petog mjesta s Vršcem, a u sljedećem kolu 1. veljače u svojoj dvorani dočekuje momčad Borca iz Čačka koja dijeli prvo mjesto s 11 pobjeda e ekipom Primorske.