Žalgiris se naljutio.

Lietkabelis u kojemu je naš Jurica Žuža pomoćni trener uvjerljivo je poražen na gostovanju kod Žaligirisa rezultatom 97-58. Pred nešto više od 6500 gledatelja gosti nisu imali izgleda, što konačni rezultat jasno pokazuje.

Već u sedmoj minuti Žalgiris je otišao na dvoznamenkastu prednost koju je do kraja susreta, praktički iz napada u napad, podebljavao. Do poluvremena su udvostručili prednost koju su imali nakon prvih deset minuta, a granicu od 20 poena probili su u prvom napadu nastavka, da bi zahvaljujući seriji 12-0 ogromnih plus 30 imali već u 23. minuti. Do kraja smo gledali odrađivanje posla, a u susretu najvećih 39 razlike postavio je tricom u zadnjem napadu svoje momčadi Lukas Lekavičius.

U izvrsnoj predstavi zelenih najučinkovitiji je bio Paulius Jankūnas sa 19 koševa, dok je jedini dvoznamenkasti u redovima poraženog sastava bio Leonavičios sa 14 poena.

U seriji koja se igra na četiri pobjede vodi Žalgiris sa 2-1, a idući se susret igra u Panevėžysu u utorak u 18 sati.