Trostruko-dvocifreni učinci LeBrona Jamesa i Russella Westbrooka.

U deset noćašnjih utakmica valja izdvojiti novu sjajnu partiju našeg Bogdanovića, triple-double učinke Jamesa i Westbrooka te odličnu predstavu Jokića. Tri utakmice su odlučene u posljednjem napadu, dok su Warriorsi uništili Bullse s 49 razlike.

Indiana Pacersi (11-8) svladali su Toronto Raptorse (11-7) sa 107-104 za svoju petu pobjedu u nizu. Gosti su na poluvremenu imali plus deset, no Pacersi odličnom trećom četvrtinom okreću rezultat u svoju korist. Indiana u posljednje četiri minute ulazi s plus 11, no gosti se 40 sekundi prije kraja približavaju na samo minus dva. Imaju i šut za izjednačenje koji promašuju. Nakon toga domaćini ubacuju jedno od dva slobodna bacanja za 107-104. U posljednjem napadu gosti imaju još jednu šansu, no promašuju i tricu za izjednačenje. Kod Pacersa najefikasniji su bili Victor Oladipo s 21 i Bojan Bogdanović s 19 koševa. S klupe je odlično odigrao Lance Stephenson (18k, 4/4trica, 7s), a raspoloženi su bili i Darren Collison (17k, 3s, 8a), Thadeus Young (12k, 9s, 3a, 4uk.l) i Litavac Domantas Sabonis (13k, 6s). Goste je predvodio playmaker Kyle Lowry (24k, 10s, 8a, 3uk.l). Po 16 koševa s klupe upisali su Fred VanVleet (16k, 5s, 4a, 3uk.l) i Norman Powell (16k, 3s), dok im je za pobjedu nedostajao pravi učinak najboljeg igrača DeMarra DeRozana (13k, 3s, 3a).

Portland Trailblazersi (11-8) provukli su se kod Brooklyn Netsa (6-12) s 127-125.  Nevjerojatna je činjenica da su obje momčadi imale identičan postotak šuta iz igre (50,0%), šuta za tricu (40,0%) i postotka slobodnih bacanja (71,4%). Domaćin je u prvoj četvrtini imao dvocifrenu prednost, no gosti su ubrzo utakmicu vratili u egal. Neizvjesno je bilo do same završnice. Kod 123-123 Jusuf Nurkić krade loptu nakon vlastitog promašaja i zabija uz dodatno za 126-123. Nakon koša domaćih CJ McCollum zabija jedno od dva slobodnih bacanja za 127-125. Playmaker Netsa Spencer Dinwiddie ima tricu za pobjedu, no nije pogodio. Gosti su imali trojicu iznimno raspoloženih igrača. Nezaustavljiv je bio bivši igrač Zadra i Cedevite te reprezentativac BiH Jusuf Nurkić (29k, 15s, 3a, 4bl), a  pratio ga je bekovski par Damian Lillard (34k, 4s, 9a) / CJ McCollum (26k, 5a). Domaćini su imali čak osmoricu dvocifrenih, a najučinkovitiji su bili Spencer Dinwiddie (23k, 4s, 6a) i Rondae Hollis-Jefferson (17k, 4s).

Boston Celticsi (17-3) su uvjerljivom 118-103 pobjedom Orlando Magicu (8-11) nanijeli sedmi poraz u nizu. Utakmica je bila izjednačena tek prvih šest minuta. Tad Celticsi rade seriju 25-11 i dolaze do dvocifrene prednosti. Na poluvremenu je već plus 26, a u trećoj četvrtini plus 32. Do kraja utakmice trener Celticsa Brad Stevens je „ispraznio klupu“ što je omogućilo gostima da malo ublaže poraz. Celticsi su ubacili čak 17 trica, a najbolji je ponovo bio briljantni playmaker Kyrie Irving (30k, 4s, 3a). Pošto već večeras imaju tešku utakmicu u Indiani starteri nisu puno igrali što je omogučilo da se istaknu igrači s klupe Terry Rozier (23k, 5/7trica, 6s) i Australac Aron Baynes (13k, 11s). Kod Magica nijedan starter nije zabio više od 12 koševa, a najučinkoviti je bio Crnogorac Nikola Vučević (12k, 11s, 3uk.l). Jonathan Simmons je s klupe zabio 14 poena, a naš Mario Hezonja je igrao kompletnu posljednju četvrtinu protiv rezervi Celticsa i upisao dva koša uz po jedan skok i asistenciju.

Cleveland Cavaliersi (12-7) su se provukli protiv Charlotte Hornetsa (8-10) 100-99 za svoju sedmu pobjedu u nizu. U izjednačenoj utakmici u kojoj se nijedna momčad nije uspjela odvojiti sve je riješeno u samoj završnici. U posljednje dvije minute gosti su ušli s prednošću 99-97. LeBron James polaganjem izjednačava. Nakon nekoliko promašaja sa svake strane JR Smith pogađa jedno od dva slobodna za 100-99. U posljednjem napadu gosti imaju dva šuta za pobjedu. Trica Jeremya Lamba pogađa obruč, da bi tricu Kembe Walkera blokirao James. Gosti su dobili skok 55-45, imali samo devet izgubljenih lopti no nisu uspijeli anulirati vrlo slab šut iz igre od samo 38.3%. Kod pobjednika je daleko najbolji bio sjajni LeBron James (27k, 16s, 13a, 3bl), a solidni su bili i JR Smith (16k, 3uk.l) te Kevin Love (11k, 13s). Naš Ante Žižić ponovo nije ulazio u igru. Goste je predvodio Dwight Howard (20k, 13s). Po 17 koševa dodali su Marvin Williams i Michael Kidd-Gilchrist, dok je šuterski podbacio startni bekovski par Walker/Lamb koji su ukupno zabili 26 koševa uz vrlo loš šut 10/36.

Zanimljivo je bilo i u Oklahomi gdje su gostujući Detroit Pistonsi (12-6) svladali Oklahoma City Thunderse (8-10) s minimalnih 99-98. Domaćin je u prvom poluvremenu imao plus 15, no gosti su malo po malo smanjivali prednost. Nakon trice Averya Bradleya gosti u posljednje dvije minute ulaze sa 97-93. Nakon četiri promašene trice u nizu, domaćin konačno ubacuje jednu 48 sekundi prije kraja za 96-97. Nakon po jednog ubačaja sa svake strane u posljednjem napadu domaćini imaju šansu za pobjedu, no Russell Westbrook promašuje tricu. Kod pobjednika je najbolji bio Andre Drummond (17k, 14s, 3a, 2bl), dok je još petoricu dvocifrenih sa 15 koševa vodio Ish Smith. Kod Thundera je novi triple-double upisao Westbrook (27k, 11s, 11a, 3uk.l) no uz šut 10/29 (trica 1/10). Solidni su bili Carmelo Anthony (20k, 8s, 3a), Paul George (16k, 5uk.l, 2bl) i Steven Adams (12k, 12s, 2uk.l, 2bl). No bila je to još jedna utakmica u kojoj je Westbrook bio van kontrole.

Nakon što su prekinuli pobjednički niz Bostona, košarkaši Miami Heata (9-9) iznenadili su i favorizirane Minnesota Timberwolvese (11-8) i na njihovom ih parketu dobili sa 109-97. Heat je na poluvremenu imao plus deset, u posljednju su dionicu ušli s plus 11. U zadnjoj su četvrtini imali i 20 koševa prednosti, pa neizvjesnosti nije bilo. Gosti su tricu gađali sjajnih 19/39. Najbolji su bili Slovenac Goran Dragić (20k, 5/8trica, 4s, 6a) i Hassan Whiteside (16k, 10s), a s klupe su odlično odreagirali Wayne Ellington (21k, 6/9trica, 3s) i Kelly Olynyk (12k, 2/3trica, 8s, 4a). Kod domaćina koji su igrali bez ozlijeđenog startnog playmakera Jeffa Teaguea po 18 koševa zabili su Karl-Anthony Towns (18k, 11s, 3a), Jimmy Butler (18k, 6s, 4a) i Andrew Wiggins (18k, 3s, 3uk.l).

New Orleans Pelicansi (11-8) uvjerljivom su 115-91 pobjedom nad Phoenix Sunsima (7-13)  došli do treće pobjede u nizu. Utakmica je bila lišena bilo kakve neizvjesnosti pošto su gosti već na poluvremenu imali plus 30. Drugi dio utakmice bio je samo odrađivanje posla. Kod Pelicansa ponovo najbolji DeMarcus Cousins (19k, 10s, 6a, 2uk.l), Anthony Davis (23k, 9s) i Jrue Holliday (18k, 5a), dok su goste predvodili Tyson Chandler (14k, 6/7šut, 9s) i TJ Warren sa 18 koševa. Podbacio je njihov prvi strijelac Devin Booker (13k, 4/13šut), dok se u sivilo uklopio i naš Dragan Bender koji je za 17 minuta na parketu upisao samo po dva koša i skoka.

Denver Nuggetsi (11-8) su pobijedili Memphis Grizzliese (7-11) sa 104-92 i nanijeli im sedmi poraz u nizu. Domaćin je na poluvremenu imao plus 16, no gosti dobivaju treću četvrtinu s 29-15 i u potpunosti se vraćaju u utakmicu. Denver posljednju dionicu otvara serijom 19-7 i stiže do novog vodstva kojeg ovog puta bez problema zadržava do kraja. Ključan je bio skok u kojem su s 50-23 domaći bili apsolutno dominantni. Igrač utakmice bio je briljantni Srbin Nikola Jokić (28k, 13, 8a). Za pobjednike po 15 koševa zabili su Gary Harris i Jamal Murray, a ozlijeđenog Paula Millsapa odlično je nadomjestio Kenneth Faried (14k, 9s). Kod gostiju, koji ne znaju za pobjedu otkad im se ozlijedio najbolji igrač Mike Conley Jr,  najbolji su bili JaMychall Green (21k, 3s) i Marc Gasol (15k, 6s, 14a, 2uk.l).

Atlanta Hawksi (4-15) su sa 116-104 iznenadili New York Knickse (10-8). Gosti su sjajno ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine imali plus 15.  Knicksi su na poluvremenu imali vodili s osam koševa, no u drugom dijelu gledali smo sasvim drugu sliku. Sjajnom trećom četvrtinom Hawksi u potpunosti preokreću rezultat, da bi u posljednjoj nokautirali grogiranog suparnika. Knickse su koštale izgubljene lopte, imali su ih čak 20 u odnosu na devet Hawksa. Kod pobjednika su najbolji bili Nijemac Dennis Schroder (26k, 8a) i centar Dewayne Dedmon (16k, 6s, 3a), dok je s klupe 15 koševa dodao Talijan Marco Bellineli. Za razliku od Hawksa koji su imali sedmoricu dvocifrenih, Knicksi su imali samo četvoricu raspoloženih. Bili su to Latvijac Kristaps Porzingis (28k, 4s), Courtney Lee (26k, 4s), Tim Hardaway Jr (22k, 3s, 5a) i Jarrett Jack (10k, 4s, 14a). Ostatak momčadi je zabio samo 18 koševa uz šut 8/23.

Aktualni prvaci Golden State Warriorsi (14-5) lakoćom su se obračunali sa slabašnim Chicago Bullsima (3-14) i isprašili ih sa 143-94 iako su igrali bez Kevina Duranta (ozljeda) i Draymonda Greena (odmor). Bullsi su dobili prvu četvrtinu 32-29 i razljutili Stepha Curry. U drugoj je Curry sam nadigrao Bullse 26-21 i Warriorsi su stigli do plus 21. Tu prednost su u nastavku samo povećavali do krajnjih plus 49. Kod pobjednika najbolji Steph Curry (33k, 7s, 4a, 2uk.l) i Klay Thompson (29k, 4s), dok je kod skromnih Bullsa najefikasniji bio rezervist Jerian Grant s 21 košem dok je finski rookie Lauri Markkanen dodao 14 poena.