Iznenađujući poraz Šarićevih Sixersa.

Prošle noći na NBA parketima odigrane su 3 utakmice. Sixersi Daria Šarića iznenađujuće su poraženi od Kingsa. Bucksi su u derbiju bili bolji od Cavsa dok su se Wizardsi lako obračunali sa Pelicansima.

Philadelphia 76ersi (14-16) na svom su parketu iznenađujuće poraženi od Sacramento Kingsa (10-20) sa 95-101. Sixersi su poluvrijeme zatvorili serijom 13-2 i na odmor otišli sa +9. U trećoj su imali i +16, no u posljednju dionicu ulaze sa samo +7. Kingsi posljednju četvrtinu otvaraju sa serijom 13-0 i dolaze do prednosti koju uspijevaju sačuvati do samog kraja. Kingsi su izgubili skok 39-53, no imali su 7 izgubljenih lopti manje i bolji šut za dva poena. Predvodili su ih veteran Zach Randolph (27k, 5s) te rezervisti Buddy Hield (24k, 5s, 3uk.l) te rookie Frank Mason III (16k, 2/2trica, 2bl). Kod Sixersa kojima nikako ne ide bez ozlijeđenog Joela Embiida (Sixersi 13-10 s njim, 1-6 bez njega) najbolji rookie Ben Simmons (13k, 5/6šut, 12s, 9a, 3uk.l) i Jerryd Bayless (15k, 4/8trica, 3s). Robert Covington je postigao 17 koševa, no uz katastrofalan šut 5/19 (trica 2/13). Naš Dario Šarić ponovo na korak do double-double učinka sa 11 koševa (3/10šut, 1/5trica, 4/4sl.bac), 9 skokova, 3 asista i osvojenom loptom.

Milwaukee Bucksi (16-13) su u derbiju večeri sa 119-116 svladali Cleveland Cavse (23-9). Cavsi su poveli sa 15-4, no već do poluvremena je domaćin u potpunosti preokrenuo rezultat i na odmor otišao sa +11. U trećoj četvrtini prednost Bucksa iznosila je i +18, a u posljednju dionicu ulaze sa +15. Deset minuta prije kraja Bucksi imaju +20 i čini se da je utakmica riješena. No Cavsi nevjerojatnom 19-0 serijom dolaze do prednosti pet minuta prije kraja. U posljednju minutu ulazi se sa prednošću Cavsa 113-112. Tad 58 sekundi prije kraja Tony Snell ubacuje tricu za 115-113 prednost Bucksa. Nakon što gosti promašuju dvije trice, pet sekundi prije kraja Giannis Antetokounmpo se snalazi bolje od LeBrona Jamesa i zabija uz dodatno za 118-113. Dvije sekunde prije kraja LeBron ubacuje tricu za 118-116. U posljednjoj sekundi Khris Middleton ubacuje jedno od dva slobodna bacanja za potvrdu pobjede domaćina. Bucksi su iz igre šutirali 52,4%, a predvodili su ih Giannis Antetokounmpo (27k, 8s, 4a, 2uk.l), Eric Bledsoe (26k, 5s, 2uk.l), Khris Middleton (18k, 10a), Malcolm Brogdon (16k, 4/7trica, 3s) te John Henson (15k, 7/11šut, 6s, 2uk.l). Kod Cavsa najbolji po običaju LeBron James (39k, 6/11trica, 7a, 3uk.l, 2bl), Kevin Love (21k, 5/11trica, 10s, 4a) i Dwyane Wade (14k, 4/6trica, 4s, 2uk.l). Naš Ante Žižić je bio jedan od dva igrača Cavsa koji nisu ulazili u igru.

Washington Wizardsi (17-14) su lakše od očekivanog sa 116-106 svladali New Orleans Pelicanse (15-16).  U prvoj su četvrtini napravili seriju 16-0 i završili ju sa +17. U drugoj imaju i +22, no gosti do poluvremena tu prednost smanjuju na +6. Tad slijedi novi uragan domaćih koji u posljednju dionicu ulaze sa velikih +23. Posljednja četvrtina je bilo samo odrađivanje posla te su gosti u samoj završnici uspijeli tek ublažiti poraz. Wizardsi su pogodili čak 9 trica više (14-5) što je bio ključ pobjede. Najbolji kod pobjednika Bradley Beal (26k, 5/11trica, 5s, 4a, 2uk.l) i rezervist Mike Scott (24k, 11/15šut, 4s), a double-double učinke upisali su John Wall (18k, 4/8trica, 6s, 10a) i Poljak Marcin Gortat (10k, 14s, 3bl). Kod Pelicansa najbolji Anthony Davis (37k, 9s), DeMarcus Cousins (26k, 13s, 4a) i Jrue Holiday (13k, 6s, 5a, 2uk.l).