Split uvjerljivo poražen od Cedevita Olimpije, Benson zabio najviše, Shorter tek bacanje

Autor: A.T. Photo: KK Split

Pripremna utakmica

Cedevita Olimpija je u Ljubljani pobijedila Split rezultatom 94:61 (17:17, 31:14, 30:15, 16:15). Splićani su dobro započeli susret i održavali ravnotežu u prvoj četvrtini, ali ubrzo su pali pod pritiskom domaće momčadi koja je preuzela kontrolu nad utakmicom. Ljubljanski Zmajevi dominirali su u drugoj i trećoj četvrtini, ostvarivši uvjerljivu pobjedu.

Za Split su nastupili Benson s 14 poena, Ljubičić je dodao 12, dok je Tišma upisao 10 poena. Ostali strijelci za Split bili su Kučić s 6, Jordano i Kapusta po 5, Škara 4, Perkušić 3, te Shorter i Vuko s po 1 poenom.

U utorak u 18 sati u Kopru, Žute će ugostiti momčad iz Dubaija, gdje će tražiti priliku za popravak dojma i bolji rezultat.