Time-out
Stipe Bralić je trener s najviše pobjeda i poraza u finalima Kupa, ali to nije sve...

Stipe Bralić je trener s najviše pobjeda i poraza u finalima Kupa, ali to nije sve...

Autor: Tomislav Pakrac Photo: HKS

Tko ja zabio najviše koševa u finalu, gdje se najčešće igralo, kako su izgledali pobjednički sastavi...

Pred vama je još jedno opsežno, temeljito i vrijedno djelo vezano uz povijest ženske košarke u Hrvatskoj. Naš suradnik Tomislav Pakrac složio je sve rekorde i liste vezane uz finalne utakmice Kupa Ružice Meglaj Rimac.

Obuhvatio je sva finala i rezultate, rekordne pobjede, utakmice s najviše i najmanje postignutih koševa jednog kluba, mjesta i datum igranja uz ime dvorane, poredak klubova po broju osvojenih naslova, sve sastave osvajačica kupa, sve trener i trenerice (samo je jedna) osvajačice kupa, trenere poražene u finalu, najbolje strijece finala, suce koji su sudili finala i kao i suce s najvećim brojem finala.

U zasebnom tekstu koji ide nastavno na ovaj u ponedjeljak ćemo objaviti glavnu listu, sve osvajačice kupa od rekordnih 10 koliko je osvojila Anđa Jelavić pa do svih onih koje imaju jedan osvojeni kup. 

Pa krenimo...

FINALE KUP RUŽICA MEGLAJ RIMAC REKORDI I LISTE

SVE FINALNE UTAKMICE KUPA RUŽICE MEGLAJ RIMAC

Hrvatski ženski kup od 1999. nosi ime Ružice Meglaj Rimac

Sezona 1992: Split Montmontaža 74-70

1992/93: Montmontaža Split 83-79

1993/94: Montmontaža Split 72-57

1994/95: Centar banka Split 106-75

1995/96: Centar banka Montmontaža 62-66

1996/97: Šibenik Centar banka 43-60

1997/98: Adriatic osiguranje Šibenik 74-63

1998/99: Zagreb Montmontaža 69-67 produžetak (Adriatic osiguranje usred sezone promjena imena u Zagreb)

1999/00: Gospić 83 Inero Croatia 60-79

2000/01: Šibenik Jolly JBS Croatia 60-79

2001/02: Šibenik Jolly JBS Gospić Inero 79-70

2002/03: Gospić Industrogradnja Šibenik Jolly JBS 83-80

2003/04: Šibenik Jolly JBS Croatia 76-68

2004/05: Gospić Industrogradnja Croatia 70-67

2005/06: Šibenik Jolly JBS Gospić Croatia osiguranje 83-67

2006/07: Gospić Croatia osiguranje Šibenik Jolly JBS 70-65

2007/08: Jolly JBS Šibenik Gospić Croatia osiguranje 78-66

2008/09: Gospić Croatia osiguranje Medveščak 79-60

2009/10: Jolly JBS Gospić Croatia osiguranje 56-64

2010/11: Gospić Croatia osiguranje Jolly JBS 83-69

2011/12: Novi Zagreb Gospić Croatia osiguranje 50-107

2012/13: Jolly JBS Novi Zagreb 76-87

2013/14: Novi Zagreb Trešnjevka 2009 63-44

2014/15: Ragusa Medveščak 56-64

2015/16: Kvarner Medveščak 59-67

2016/17: Trešnjevka 2009 Medveščak 71-73

2017/18: Ragusa Medveščak 50-77

2018/19: Medveščak Šibenik 60-57

2019/20: NIJE ODIGRANO (PANDEMIJA KORONAVIRUSA)

2020/21: Šibenik Ragusa 61-69

REKORDNE POBJEDE

+57 Gospić Croatia osiguranje 2012 (Novi Zagreb Gospić Croatia osiguranje 50-107)

+31 Centar banka 1995 (Centar banka Split 106-75)

+27 Medveščak 2018 (Ragusa Medveščak 50-77)

+19 Croatia 2000 (Gospić 83 Inero Croatia 60-79)

+19 Croatia 2001 (Šibenik Jolly JBS Croatia 60-79)

+19 Gospić Croatia osiguranje 2009 (Gospić Croatia osiguranje Medveščak 79-60)

+19 Novi Zagreb 2014 (Novi Zagreb Trešnjevka 2009 63-44)

+17 Centar banka 1997 (Šibenik Centar banka 43-60)

+16 Šibenik Jolly JBS 2006 (Šibenik Jolly JBS Gospić Croatia osiguranje 83-67)

+15 Montmontaža 1994 (Montmontaža Split 72-57)

NAJVIŠE KOŠEVA JEDAN KLUB

107 Gospić Croatia osiguranje, finale 2012

106 Centar banka, finale 1995

87 Novi Zagreb, finale 2013

83 Montmontaža, finale 1993

83 Gospić Industrogradnja, finale 2003

83 Šibenik Jolly JBS, finale 2006

83 Gospić Croatia osiguranje, finale 2011

80 Šibenik Jolly JBS, finale 2003

NAJMANJE KOŠEVA

43 Šibenik, finale 1997

44 Trešnjevka 2009, finale 2014

50 Novi Zagreb, finale 2012

50 Ragusa, finale 2018

56 Jolly JBS, finale 2010

56 Ragusa, finale 2015

57 Split, finale 1994

57 Šibenik, finale 2019

59 Kvarner, finale 2016

60 Gospić 83 Inero, finale 2000

60 Šibenik Jolly JBS, finale 2001

60 Medveščak, finale 2019

OSVAJAČICE HRVATSKOG KUPA

Sezona 1992: Split (1 naslov)

1992/93: Montmontaža (1 naslov)

1993/94: Montmontaža (2 naslov)

1994/95: Centar banka (1 naslov)

1995/96: Montmontaža (3 naslov)

1996/97: Centar banka (2 naslov)

1997/98: Adriatic osiguranje (3 naslov)

1998/99: Zagreb (4 naslov)

1999/00: Croatia (5 naslov)

2000/01: Croatia (6 naslov)

2001/02: Šibenik Jolly JBS (1 naslov)

2002/03: Gospić Industrogradnja (1 naslov)

2003/04: Šibenik Jolly JBS (2 naslov)

2004/05: Gospić Industrogradnja (2 naslov)

2005/06: Šibenik Jolly JBS (3 naslov)

2006/07: Gospić Croatia osiguranje (3 naslov)

2007/08: Jolly JBS Šibenik (4 naslov)

2008/09: Gospić Croatia osiguranje (4 naslov)

2009/10: Gospić Croatia osiguranje (5 naslov)

2010/11: Gospić Croatia osiguranje (6 naslov)

2011/12: Gospić Croatia osiguranje (7 naslov)

2012/13: Novi Zagreb (1 naslov)

2013/14: Novi Zagreb (2 naslov)

2014/15: Medveščak (1 naslov)

2015/16: Medveščak (2 naslov)

2016/17: Medveščak (3 naslov)

2017/18: Medveščak (4 naslov)

2018/19: Medveščak (5 naslov)

2019/20: NIJE ODIGRANO (PANDEMIJA KORONAVIRUSA)

2020/21: Ragusa (1 naslov)

NAJVIŠE OSVOJENIH KUPOVA

7 Gospić Industrogradnja/Gospić Croatia osiguranje

6 Centar banka/Adriatic osiguranje/Zagreb/Croatia

5 Medveščak

4 Šibenik Jolly JBS/Jolly JBS Šibenik

3 Montmontaža

2 Novi Zagreb

1 Split

1 Ragusa

MJESTO I DATUM IGRANJA FINALA (DVORANA TE DAN U TJEDNU)

Sezona 1992: Rovinj (Dvorana Valbruna), 10.5.1992 nedjelja

1992/93: Đurđevac (Gradska dvorana), 21.3.1993 nedjelja

1993/94: Rijeka (Dvorana Mladosti na Trsatu), 4.3.1994 petak

1994/95: Dubrovnik (Dvorana Gospino polje), 6.2.1995 ponedjeljak

1995/96: Osijek (Dvorana Zrinjevac), 25.2.1996 nedjelja

1996/97: Šibenik (Dvorana Baldekin), 11.3.1997 utorak

1997/98: Đurđevac (Gradska dvorana), 2.3.1998 ponedjeljak

1998/99: Zagreb (Dvorana Kutija šibica), 1.3.1999 ponedjeljak

1999/00: Baške Oštarije (Dvorana Velebno), 12.3.2000 nedjelja

2000/01: Šibenik (Dvorana Baldekin), 14.3.2001 srijeda

2001/02: Šibenik (Dvorana Baldekin), 26.2.2002 utorak

2002/03: Gospić (Gradska dvorana), 13.4.2003 nedjelja

2003/04: Šibenik (Dvorana Baldekin), 28.3.2004 nedjelja

2004/05: Gospić (Gradska dvorana), 20.3.2005 nedjelja

2005/06: Šibenik (Dvorana Baldekin), 19.3.2006 nedjelja

2006/07: Dubrovnik (Dvorana Gospino polje), 1.4.2007 nedjelja

2007/08: Šibenik (Dvorana Baldekin), 30.3.2008 nedjelja

2008/09: Gospić (Gradska dvorana), 29.3.2009 nedjelja

2009/10: Šibenik (Dvorana Baldekin), 27.3.2010 subota

2010/11: Gospić (Gradska dvorana), 27.3.2011 nedjelja

2011/12: Zagreb (Dvorana Trnsko), 24.3.2012 subota

2012/13: Šibenik (Dvorana Baldekin), 16.3.2013 subota

2013/14: Zagreb (Dvorana Trnsko), 16.3.2014 nedjelja

2014/15: Rijeka (Dvorana SRC Zamet), 21.3.2015 subota

2015/16: Zagreb (Dvorana Trnsko), 6.3.2016 nedjelja

2016/17: Omiš (Dvorana Ribnjak), 26.3.2017 nedjelja

2017/18: Dubrovnik (Dvorana Gospino polje), 15.4.2018 nedjelja

2018/19: Pula (Ddom sportova Mate Parlov), 6.4.2019 subota

2019/20: NIJE ODIGRANO (PANDEMIJA KORONAVIRUSA)

2020/21: Split (Mala dvorana Gripe), 11.4.2021 nedjelja

SVI SASTAVI OSVAJAČICA HRVATSKOG KUPA

1992 Split: Ivana Piplović, Sandra Pešić, Dubravka Savičević, Gordana Čato, Davorka Pirić-Vuković, Vedrana Grgin, Danica Talajić, Nives Muše, Neira Verbanac, Vedrana Smoje, Romana Dukić, Karmela Dujmović; trener: Ivo Jurčević

1993 Montmontaža: Amra Đapo, Slavica Pretreger, Sanja Čulina, Lidija Abrlić, Slobodanka Radović, Koraljka Hlede, Monika Kovač, Tatjana Škudar, Alemka Topić, Kristina Čižmar, Jasenka Marohnić, Mirna Deak; trener: Damir Meštrović

1994 Montmontaža: Tihana Abrlić, Ana Peričić, Maja Kauzlarić, Lidija Abrlić, Slobodanka Radović, Koraljka Hlede, Monika Kovač, Suzana Vračar-Travica, Sanja Čulina, Kristina Čižmar, Jasenka Marohnić, Mirna Deak; trener: Damir Meštrović

1995 Centar banka: Anamarija Berbić, Slavica Pretreger, Nikolina Grabovac, Žana Lelas, Danira Nakić, Tatjana Škudar, Linda Antić, Iva Šarić, Vanda Baranović, Korana Longin, Simona Šoda; trener: Miroslav Sobočan

1996 Montmontaža: Amra Đapo, Ana Peričić, Inga Lozić, Anita Slivar, Slobodanka Radović, Maja Kauzlarić, Monika Kovač, Maja Polundak, Zagorka Čupahin, Merima Šećerbegović, Jasenka Marohnić, Mirna Deak; trener: Damir Meštrović

1997 Centar banka: Sandra Popović, Slavica Pretreger, Gordana Ćato-Rudan, Lidija Gnjidić, Katarina Maloča, Danica Maljković, Nikolina Grabovac, Daniela Colceag, Dea Klein-Šumanovac, Marina Mazić, Ivona Bogoje, Linda Antić; trener: Nenad Amanović

1998 Adriatic osiguranje: Sandra Popović, Slavica Pretreger, Ivana Jukičić, Lidija Gnjidić, Katarina Maloča, Danira Bilić, Nikolina Grabovac, Daniela Colceag, Dea Klein-Šumanovac, Marina Mazić, Ivona Bogoje, Anđa Radoš; trener: Nenad Amanović

1999 Zagreb: Sandra Popović, Slavica Pretreger, Danica Maljković, Lidija Gnjidić, Dubravka Ferinčević, Josipa Pešut, Sandra Lovrić, Dea Klein-Šumanovac, Kristina Lelas, Ivona Bogoje, Anđa Radoš; trener: Nenad Amanović

2000 Croatia: Sandra Popović, Slavica Pretreger, Mirna Špiranec, Jasenka Marohnić, Andrijana Petrović, Dubravka Ferinčević, Josipa Pešut, Sandra Lovrić, Marina Mazić, Marianna Raguz, Ana-Maria Cigić, Anđa Radoš; trener: Nenad Amanović

2001 Croatia: Sandra Popović, Anđa Radoš, Mirna Špiranec, Marina Mazić, Andrijana Petrović, Dubravka Ferinčević, Josipa Pešut, Jelena Ivezić, Dea Klein-Šumanovac, Vanda Baranović-Urukalo, Iva Slišković, Ljubica Šapina; trener: Viktor Kovač

2002 Šibenik Jolly JBS: Neda Lokas, Marta Čakić, Martina Periša, Branka Vukičević, Ivana Puzar, Petra Štampalija, Božena Erceg, Anamaria Petani, Tina Periša, Josipa Bura, Ana Roca, Martina Zubak; trener: Stipe Bralić

2003 Gospić Industrogradnja: Tihana Valentić, Anđa Jelavić, Ana Stilinović, Damira Fredotović, Ivana Puzar, Jasenka Marohnić, Mirjana Tabak, Petra Radaković, Slavica Luketić, Snežana Mrnzevska, Ivona Bogoje, Daria Došen; trener: Željko Ciglar

2004 Šibenik Jolly JBS: Anđa Jelavić, Marta Čakić, Martina Periša, Ivana Puzar, Martina Gambiraža, Tihana Abrlić, Božena Erceg, Natalia Terglav-Tratsiak, Damira Fredotović, Ivona Bogoje, Korana Zanze, Martina Zubak; trener: Stipe Bralić

2005 Gospić Industrogradnja: Sandra Sertić, Rhonda Smith, Ana Stilinović, Petra Radaković, Slavica Pretreger, Marinela Agalareva, Tihana Valentić, Mirjana Tabak, Slavica Luketić, Vanda Baranović-Urukalo, Ilisha Jarrett, Diana Naydenova; trener: Vlado Brkljačić

2006 Šibenik Jolly JBS: Anđa Jelavić, Sandra Popović, Josipa Stojanović, Neda Lokas, Paula Grubišić, Tihana Abrlić, Ivana Puzar, Martina Božikov, Merima Šećerbegović, Vanda Baranović-Urukalo, Ivona Bogoje, Natalia Terglav-Tratsiak; trener: Ivica Kljajić

2007 Gospić Croatia osiguranje: Petra Radaković, Nikolina Nikšić, Ana Stilinović, Vita Kuktiene, Olga Masilionene, Mirjana Tabak, Adrijana Došen, Slavica Luketić, Marina Mazić, Michaela Moua, Diana Naydenova; trener: Vlado Brkljačić

2008 Jolly JBS Šibenik: Anđa Jelavić, Martina Periša, Neda Lokas, Evelina Guneva, Tihana Jurić, Antonija Mišura, Ivana Jurčević, Jessica Dickson, Antonija Maleš, Luca Ivanković, Natalia Terglav-Tratsiak; trener: Stipe Bralić

2009 Gospić Croatia osiguranje: Jelena Ivezić, Adrijana Došen, Ana Stilinović, Danijela Došen, Martina Gambiraža, Martina Zubak, Anđa Jelavić, Ana Vrsaljko, Slavica Luketić, Marija Vrsaljko, Lamisha Augustine, Carla Thomas; trener: Vlado Brkljačić

2010 Gospić Croatia osiguranje: Jelena Ivezić, Adrijana Došen, Ivona Matić, Martina Gambiraža, Ivana Jurčević, Anđa Jelavić, Ana Vrsaljko, Ivona Bogoje, Danijela Došen, Emanuela Salopek, Lamisha Augustine, Carla Thomas; trener: Stipe Bralić

2011 Gospić Croatia osiguranje: Jelena Ivezić, Sandra Mandir, Gordana Devčić, Maurita Reid, Martina Gambiraža, Ivana Jurčević, Snežana Aleksić, Ana Vrsaljko, Iva Badanjak, Sena Pavetić, Petra Devčić, Michelle Maslowski; trener: Stipe Bralić

2012 Gospić Croatia osiguranje: Jelena Ivezić, Sandra Mandir, Gordana Devčić, Martina Dover, Petra Devčić, Ivana Jurčević, Julie McBride, Eva Komplet, Iva Badanjak, Marija Vrsaljko, Sena Pavetić; trener: Stipe Bralić

2013 Novi Zagreb: Ana Čačić, Leilani Mitchell, Matea Vrdoljak, Gordana Bedalov, Ina Marin, Eva Komplet, Lana Pačkovski, Antonija Jurić, Mirna Mazić, Sena Pavetić, Latoya Williams, Zrinka Brkljačić; trener: Vladimir Ivanković

2014 Novi Zagreb: Matea Tadić, Ana Semren, Diana Grizelj, Eva Komplet, Ivana Dojkić, Lisa Karcic, Antonija Jurić, Luca Ivanković, Tihana Stojsavljević, Anja Kukolja, Nika Sarjanović, Jelena Ivezić; trener: Vladimir Ivanković

2015 Medveščak: Ana-Marija Begić, Petra Perić, Ružica Džankić, Ivana Tikvić, Iva Borović, Silva Šeda, Iva Todorić, Ana Petrak, Anja Majstorović, Marija Radoš, Nina Premasunac, Kiara Livajušić; trener: Braslav Turić

2016 Medveščak: Ana Petrak, Ružica Džankić, Matea Tadić, Iva Borović, Natalija Šegota, Iva Todorić, Tonia Uzelac, Anja Majstorović, Marija Radoš, Nina Premasunac, Patricia Bura, Ivona Franić; trener: Braslav Turić

2017 Medveščak: Ana Petrak, Nives Arežina, Marta Nimac, Matea Tadić, Iva Borović, Iva Todorić, Tonia Uzelac, Anja Majstorović, Marija Radoš, Diana Grizelj, Patricia Bura, Nikolina Macan; trener: Braslav Turić

2018 Medveščak: Nives Arežina, Marta Nimac, Matea Tadić, Iva Borović, Iva Todorić, Tonia Uzelac, Lana Tepeš, Marija Radoš, Gabrijela Kolovrat, Patricia Bura, Nikolina Macan; trener: Braslav Turić

2019 Medveščak: Ana Petrak, Lana Tepeš, Marta Nimac, Matea Tadić, Lucija Skorić, Ana Vojtulek, Iva Todorić, Anđela Strize, Ivona Leovac, Gabrijela Kolovrat, Bianca Livajušić, Tonia Uzelac; trener: Braslav Turić

2021 Ragusa: Marija Pocrnjić, Romana Stojanović, Katarina Čagalj, Carmen Miloglav, Ivona Matić, Matea Beletić, Iva Todorić, Ana Vrsaljko, Ella Majstorović, Ani Putica, Tea Ivanišević, Josipa Silov; trenerica: Cvetana Matić

SVI TRENERI OSVAJAČI KUPA (11 TRENERA I JEDNA TRENERICA)

6 kupova

Stipe Bralić (2002 Šibenik Jolly JBS, 2004 Šibenik Jolly JBS, 2008 Jolly JBS Šibenik, 2010 Gospić Croatia osiguranje, 2011 Gospić Croatia osiguranje, 2012 Gospić Croatia osiguranje)

5 kupova

Braslav Turić (2015 Medveščak, 2016 Medveščak, 2017 Medveščak, 2018 Medveščak, 2019 Medveščak)

4 kupa

Nenad Amanović (1997 Centar banka, 1998 Adriatic osiguranje, 1999 Zagreb, 2000 Croatia)

3 kupa

Damir Meštrović (1993 Montmontaža, 1994 Montmontaža, 1996 Montmontaža)

Vlado Brkljačić (2005 Gospić Industrogradnja, 2007 Gospić Croatia osiguranje, 2009 Gospić Croatia osiguranje)

2 kupa

Vladimir Ivanković (2013 Novi Zagreb, 2014 Novi Zagreb)

1 kup

Ivo Jurčević (1992 Split)

Miroslav Sobočan (1995 Centar banka)

Viktor Kovač (2001 Croatia)

Željko Ciglar (2003 Gospić Industrogradnja)

Ivica Kljajić (2006 Šibenik Jolly JBS)

Cvetana Matić (2021 Ragusa)

TRENERI OSVAJAČI KUPA (SEZONU PO SEZONU)

Sezona 1992: Ivo Jurčević (Split)

1992/93: Damir Meštrović (Montmontaža)

1993/94: Damir Meštrović (Montmontaža)

1994/95: Miroslav Sobočan (Centar banka)

1995/96: Damir Meštrović (Montmontaža)

1996/97: Nenad Amanović (Centar banka)

1997/98: Nenad Amanović (Adriatic osiguranje)

1998/99: Nenad Amanović (Zagreb)

1999/00: Nenad Amanović (Croatia)

2000/01: Viktor Kovač (Croatia)

2001/02: Stipe Bralić (Šibenik Jolly JBS)

2002/03: Željko Ciglar (2003 Gospić Industrogradnja)

2003/04: Stipe Bralić (Šibenik Jolly JBS)

2004/05: Vlado Brkljačić (Gospić Industrogradnja)

2005/06: Ivica Kljajić (Šibenik Jolly JBS)

2006/07: Vlado Brkljačić (Gospić Croatia osiguranje)

2007/08: Stipe Bralić (2008 Jolly JBS Šibenik)

2008/09: Vlado Brkljačić (Gospić Croatia osiguranje)

2009/10: Stipe Bralić (Gospić Croatia osiguranje)

2010/11: Stipe Bralić (Gospić Croatia osiguranje)

2011/12: Stipe Bralić (Gospić Croatia osiguranje)

2012/13: Vladimir Ivanković (Novi Zagreb)

2013/14: Vladimir Ivanković (Novi Zagreb)

2014/15: Braslav Turić (Medveščak)

2015/16: Braslav Turić (Medveščak)

2016/17: Braslav Turić (Medveščak)

2017/18: Braslav Turić (Medveščak)

2018/19: Braslav Turić (Medveščak)

2019/20: NIJE ODIGRANO (PANDEMIJA KORONAVIRUSA)

2020/21: Cvetana Matić (2021 Ragusa)

TRENERI PORAŽENI U FINALU KUPA (SEZONU PO SEZONU)

Sezona 1992: Miroslav Sobočan (Montmontaža)

1992/93: Vito Gilić (Split)

1993/94: Vito Gilić (Split)

1994/95: Mirko Gašpar (Split)

1995/96: Nenad Amanović (Centar banka)

1996/97: Dražen Brajković (Šibenik)

1997/98: Stipe Bralić (Šibenik)

1998/99: Damir Meštrović (Montmontaža)

1999/00: Vlado Brkljačić (Gospić 83 Inero)

2000/01: Stipe Bralić (Šibenik Jolly JBS)

2001/02: Vlado Brkljačić (Gospić Inero)

2002/03: Stipe Bralić (Šibenik Jolly JBS)

2003/04: Viktor Kovač (Croatia)

2004/05: Viktor Kovač (Croatia)

2005/06: Većeslav Kavedžija (Gospić Croatia osiguranje)

2006/07: Željko Ciglar (Šibenik Jolly JBS)

2007/08: Zoran Oštrić (Gospić Croatia osiguranje)

2008/09: Nikola Plećaš (Medveščak)

2009/10: Marko Strahinja (Jolly JBS)

2010/11: Momir Milatović (Jolly JBS)

2011/12: Vladimir Ivanković (Novi Zagreb)

2012/13: Edi Dželalija (Jolly JBS)

2013/14: Dean Nemec (Trešnjevka 2009)

2014/15: Zdravko Kitin (Ragusa)

2015/16: Damir Rajković (Kvarner)

2016/17: Dean Nemec (Trešnjevka 2009)

2017/18: Zdravko Kitin (Ragusa)

2018/19: Stipe Bralić (Šibenik)

2019/20: NIJE ODIGRANO (PANDEMIJA KORONAVIRUSA)

2020/21: Stipe Bralić (Šibenik)

TRENERI NAJVIŠE PORAZA U FINALU KUPA

5 poraza

Stipe Bralić (1998 Šibenik, 2001 Šibenik Jolly JBS, 2003 Šibenik Jolly JBS, 2019 Šibenik, 2021 Šibenik)

2 poraza

Vito Gilić (1993 Split, 1994 Split)

Vlado Brkljačić (2000 Gospić 83 Inero, 2002 Gospić Inero)

Viktor Kovač (2004 Croatia, 2005 Croatia)

Dean Nemec (2014 Trešnjevka 2009, 2017 Trešnjevka 2009)

Zdravko Kitin (2015 Ragusa, 2018 Ragusa)

1 poraz

Miroslav Sobočan (1992 Montmontaža)

Mirko Gašpar (1995 Split)

Nenad Amanović (1996 Centar banka)

Dražen Brajković (1997 Šibenik)

Damir Meštrović (1999 Montmontaža)

Većeslav Kavedžija (2006 Gospić Croatia osiguranje)

Željko Ciglar (2007 Šibenik Jolly JBS)

Zoran Oštrić (2008 Gospić Croatia osiguranje)

Nikola Plećaš (2009 Medveščak)

Marko Strahinja (2010 Jolly JBS)

Momir Milatović (2011 Jolly JBS)

Vladimir Ivanković (2012 Novi Zagreb)

Edi Dželalija (2013 Jolly JBS)

Damir Rajković (2016 Kvarner)

NAJVIŠE KOŠEVA U FINALU

PR: produžetak

34 Leilani Mitchell, Novi Zagreb, finale 2013 (16.3.2013)

32 Ana Lelas, Šibenik Jolly JBS, finale 2003 (13.4.2003)

30 Koraljka Hlede, Montmontaža, finale 1993 (21.3.1993)

29 Tayra Melendez, Šibenik, finale 2019 (6.4.2019)

28 Ana Vojtulek, Medveščak, finale 2019 (6.4.2019)

28 Ana Vrsaljko, Ragusa, finale 2021 (11.4.2021)

27 Marina Mazić, Croatia, finale 2001 (14.3.2001)

27 Ana Roca, Šibenik Jolly JBS, finale 2001 (14.3.2001)

27 Korana Zanze, Šibenik Jolly JBS, finale 2003 (13.4.2003)

26 Mirjana Tabak, Gospić Croatia osiguranje, finale 2007 (1.4.2007)

26 Eva Komplet, Gospić Croatia osiguranje, finale 2012 (24.3.2012)

25 Slavica Pretreger, Montmontaža, finale 1992 (10.5.1992)

25 Iva Borović, Medveščak, finale 2018 (15.4.2018)

24 Vedrana Grgin, Split, finale 1992 (10.5.1992)

24 Koraljka Hlede, Montmontaža, finale 1994 (4.3.1994)

24 Marta Čakić, Šibenik Jolly JBS, finale 2002 (26.2.2002)

24 Mirjana Tabak, Gospić Inero, finale 2002 (26.2.2002)

24 Korana Zanze, Šibenik Jolly JBS, finale 2004 (28.3.2004)

24 Sandra Popović, Šibenik Jolly JBS, finale 2006 (19.3.2006)

24 Anđa Jelavić, Jolly JBS Šibenik, finale 2008 (30.3.2008)

24 Sandra Mandir, Gospić Croatia osiguranje, finale 2012 (24.3.2012)

23 Ranela Škegro, Šibenik, finale 1998 (2.3.1998)

23 Amra Đapo, Montmontaža, finale 1999 (1.3.1999), PR

23 Božena Erceg, Šibenik Jolly JBS, finale 2002 (26.2.2002)

23 Razija Mujanović, Croatia, finale 2005 (20.3.2005)

23 Jovana Vukoje, Ragusa, finale 2015 (21.3.2015)

22 Slavica Pretreger, Montmontaža, finale 1993 (21.3.1993)

22 Slavica Pretreger, Zagreb, finale 1999 (1.3.1999), PR

22 Jasenka Marohnić, Croatia, finale 2000 (12.3.2000)

22 Sandra Mandir, Gospić Croatia osiguranje, finale 2011 (27.3.2011)

22 Antonija Mišura, Jolly JBS, finale 2013 (16.3.2013)

22 Ivana Dujić, Šibenik, finale 2021 (11.4.2021)

21 Vedrana Grgin, Split, finale 1993 (21.3.1993)

21 Dubravka Savičević, Split, finale 1993 (21.3.1993)

21 Vedrana Grgin, Split, finale 1994 (4.3.1994)

21 Žana Lelas, Centar banka, finale 1995 (6.2.1995)

21 Dubravka Savičević, Split, finale 1995 (6.2.1995)

21 Mirna Deak, Montmontaža, finale 1996 (25.2.1996)

21 Zagorka Čupahin, Montmontaža, finale 1996 (25.2.1996)

21 Mirjana Tabak, Gospić 83 Inero, finale 2000 (12.3.2000)

21 Jelena Ivezić, Gospić Croatia osiguranje, finale 2011 (27.3.2011)

20 Romana Dukić, Split, finale 1992 (10.5.1992)

20 Suzana Vračar-Travica, Montmontaža, finale 1994 (4.3.1994)

20 Dea Klein-Šumanovac, Croatia, finale 2004 (28.3.2004)

20 Anđa Jelavić, Šibenik Jolly JBS, finale 2007 (1.4.2007)

20 Mirna Mazić, Novi Zagreb, finale 2012 (24.3.2012)

20 Kristina Benić, Jolly JBS, finale 2013 (16.3.2013)

20 Ana Lelas, Trešnjevka 2009, finale 2017 (26.3.2017)

20 Romana Stojanović, Ragusa, finale 2018 (15.4.2018)

19 Lidija Abrlić, Montmontaža, finale 1992 (10.5.1992)

19 Daniela Colceag, Centar banka, finale 1997 (11.3.1997)

19 Marina Mazić, Croatia, finale 2000 (12.3.2000)

19 Dea Klein-Šumanovac, Croatia, finale 2001 (14.3.2001)

19 Luca Ivanković, Jolly JBS, finale 2013 (16.3.2013)

19 Iva Borović, Medveščak, finale 2017 (26.3.2017)

19 Anđela Katavić, Trešnjevka 2009, finale 2017 (26.3.2017)

18 Danira Nakić, Centar banka, finale 1996 (25.2.1996)

18 Elena Yolovska, Gospić Croatia osiguranje, finale 2006 (19.3.2006)

18 Sandra Mandir, Gospić Croatia osiguranje, finale 2008 (30.3.2008)

18 Latoya Williams, Novi Zagreb, finale 2013 (16.3.2013)

18 Ivana Šerić, Kvarner, finale 2016 (6.3.2016)

17 Romana Osibov, Split, finale 1995 (6.2.1995)

17 Tanja Mrđen, Split, finale 1995 (6.2.1995)

17 Korana Longin, Šibenik, finale 1998 (2.3.1998)

17 Slobodanka Radović, Montmontaža, finale 1999 (1.3.1999), PR

17 Slavica Pretreger, Croatia, finale 2000 (12.3.2000)

17 Vanda Baranović-Urukalo, Croatia, finale 2001 (14.3.2001)

17 Tatsiana Lavets, Gospić Inero, finale 2002 (26.2.2002)

17 Marina Mazić, Gospić Croatia osiguranje, finale 2007 (1.4.2007)

17 Anđa Jelavić, Gospić Croatia osiguranje, finale 2010 (27.3.2010)

17 Julie McBride, Gospić Croatia osiguranje, finale 2012 (24.3.2012)

17 Iva Borović, Medveščak, finale 2016 (6.3.2016)

17 Ružica Džankić, Medveščak, finale 2016 (6.3.2016)

17 Patricia Bura, Medveščak, finale 2017 (26.3.2017)

16 Monika Kovač, Montmontaža, finale 1994 (4.3.1994)

16 Nikolina Grabovac, Centar banka, finale 1997 (11.3.1997)

16 Korana Longin, Šibenik, finale 1997 (11.3.1997)

16 Petra Štampalija, Šibenik Jolly JBS, finale 2002 (26.2.2002)

16 Mirjana Tabak, Gospić Industrogradnja, finale 2003 (13.4.2003)

16 Sandra Mandir, Šibenik Jolly JBS, finale 2007 (1.4.2007)

16 Lamisha Augustine, Gospić Croatia osiguranje, finale 2009 (29.3.2009)

16 Jelena Ivezić, Gospić Croatia osiguranje, finale 2010 (27.3.2010)

16 Ana-Marija Begić, Medveščak, finale 2015 (21.3.2015)

16 Kristina Benić, Ragusa, finale 2015 (21.3.2015)

16 Matea Tadić, Medveščak, finale 2018 (15.4.2018)

16 Romana Stojanović, Ragusa, finale 2021 (11.4.2021)

16 Kendriana Washington, Šibenik, finale 2021 (11.4.2021)

15 Danira Nakić, Centar banka, finale 1995 (6.2.1995)

15 Tatjana Škudar, Centar banka, finale 1995 (6.2.1995)

15 Žana Lelas, Centar banka, finale 1996 (25.2.1996)

15 Jasenka Marohnić, Gospić Inero, finale 2002 (26.2.2002)

15 Božena Erceg, Šibenik Jolly JBS, finale 2004 (28.3.2004)

15 Marinela Agalareva, Gospić Industrogradnja, finale 2005 (20.3.2005)

15 Ivana Puzar, Šibenik Jolly JBS, finale 2006 (19.3.2006)

15 Antonija Mišura, Jolly JBS, finale 2010 (27.3.2010)

15 Carla Thomas, Gospić Croatia osiguranje, finale 2010 (27.3.2010)

15 Lindsey Wilson, Jolly JBS, finale 2011 (27.3.2011)

15 Martina Dover, Gospić Croatia osiguranje, finale 2012 (24.3.2012)

15 Eva Komplet, Novi Zagreb, finale 2014 (16.3.2014)

15 Anja Majstorović, Medveščak, finale 2017 (26.3.2017)

15 Patricia Bura, Medveščak, finale 2018 (15.4.2018)

SVI SUCI KOJI SU SUDILI FINALA KUPA

*Srđan Dožai prva dva finala koja je sudio se vodi da je iz Splita, ostala iz Zagreba; od finala kupa 2004 tri suca na utakmici

Finale 1992: Dragan Medan (Dubrovnik), Saša Šarac (Osijek)

1992/93: Željko Kurelović (Pazin), Krešimir Arar (Slavonski Brod)

1993/94: Dubravko Muhvić (Karlovac), Željko Kurelović (Pazin)

1994/95: Dragan Medan (Dubrovnik), Saša Šarac (Osijek)

1995/96: Miroslav Kontrec (Osijek), Mario Papec (Varaždin)

1996/97: Dubravko Muhvić (Karlovac), Srđan Dožai (Split)

1997/98: Siniša Herceg (Zabok), Alfred Jovović (Velika Gorica)

1998/99: Siniša Herceg (Zabok), Goran Maras (Zagreb)

1999/00: Alfred Jovović (Velika Gorica), Mario Papec (Varaždin)

2000/01: Saša Šarac (Osijek), Mario Papec (Varaždin)

2001/02: Stjepan Krajnović (Osijek), Milan Čanković (Zadar)

2002/03: Milan Čanković (Zadar), Alfred Jovović (Velika Gorica)

2003/04: Sreten Radović (Dubrovnik), Dragan Medan (Dubrovnik), Tomislav Vovk (Slavonski Brod)

2004/05: Dubravko Muhvić (Karlovac), Dragan Medan (Dubrovnik), Sreten Radović (Dubrovnik)

2005/06: Srđan Dožai (Split), Sreten Radović (Dubrovnik), Alfred Jovović (Velika Gorica)

2006/07: Srđan Dožai (Zagreb), Josip Radojković (Split), Tomislav Hordov (Zadar)

2007/08: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Tomislav Hordov (Zadar), Ivan Paić (Zabok)

2008/09: Alfred Jovović (Velika Gorica), Tomislav Hordov (Zadar), Jelena Tomić (Zagreb)

2009/10: Srđan Dožai (Zagreb), Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Josip Radojković (Split)

2010/11: Sreten Radović (Dubrovnik), Jelena Tomić (Zagreb), Zlatko Galiot (Zagreb)

2011/12: Nikola Perlić (Velika Gorica), Andrej Sušanj (Rijeka), Gordan Terlević (Rijeka)

2012/13: Dubravko Muhvić (Karlovac), Nikola Perlić (Velika Gorica), Martin Vulić (Zadar)

2013/14: Jelena Tomić (Zagreb), Bojan Kruljac (Zagreb), Hrvoje Muhvić (Zagreb)

2014/15: Andrej Sušanj (Rijeka), Gordan Terlević (Rijeka), Marko Stanković (Rijeka)

2015/16: Jelena Tomić (Zagreb), Martin Vulić (Zadar), Josip Jurčević (Split)

2016/17: Petar Pepur (Kaštel Stari), Frane Mjeda (Split), Neven Jurjević (Zadar)

2017/18: Jelena Tomić (Zagreb), Krunoslav Holjevac (Slavonski Brod), Franko Gracin (Zagreb)

2018/19: Gordan Terlević (Rijeka), Jelena Tomić (Zagreb), Danijela Čanković (Zadar)

2019/20: NIJE ODIGRANO (PANDEMIJA KORONAVIRUSA)

2020/21: Josip Jurčević (Split), Krunoslav Peić (Slavonski Brod), Roko Hordov (Zadar)

NAJVIŠE ODSUĐENIH FINALA

6 Jelena Tomić (2009, 2011, 2014, 2016, 2018, 2019)

5 Alfred Jovović (1998, 2000, 2003, 2006, 2009)

4 Dragan Medan (1992, 1995, 2004, 2005)

4 Dubravko Muhvić (1994, 1997, 2005, 2013)

4 Srđan Dožai (1997, 2006, 2007, 2010)

4 Sreten Radović (2004, 2005, 2006, 2011)

3 Saša Šarac (1992, 1995, 2001)

3 Mario Papec (1996, 2000, 2001)

3 Tomislav Vovk (2004, 2008, 2010)

3 Tomislav Hordov (2007, 2008, 2009)

3 Gordan Terlević (2012, 2015, 2019)

2 Željko Kurelović (1993, 1994)

2 Siniša Herceg (1998, 1999)

2 Milan Čanković (2002, 2003)

2 Josip Radojković (2007, 2010)

2 Nikola Perlić (2012, 2013)

2 Andrej Sušanj (2012, 2015)

2 Martin Vulić (2013, 2016)

2 Josip Jurčević (2016, 2021)

1 Krešimir Arar (1993)

1 Miroslav Kontrec (1996)

1 Goran Maras (1999)

1 Stjepan Krajnović (2002)

1 Ivan Paić (2008)

1 Zlatko Galiot (2011)

1 Bojan Kruljac (2014)

1 Hrvoje Muhvić (2014)

1 Marko Stanković (2015)

1 Neven Jurjević (2017)

1 Frane Mjeda (2017)

1 Petar Pepur (2017)

1 Franko Gracin (2018)

1 Krunoslav Holjevac (2018)

1 Danijela Čanković (2019)

1 Roko Hordov (2021)

1 Krunoslav Peić (2021)