U-20 reprezentacija tijesno svladala Ruse

Za prvo mjesto protiv Crne Gore danas u 17 sati.

Mlada košarkaška reprezentacija do 20 godina slavila je i u drugom susretu turnira u Dubrovniku. Nakon pobjede u produžetku protiv Slovenije u petak, jučer je tijesno svladana i reprezentacija Rusije rezultatom 60-59.

U neizvjesnoj utakmici u kojoj je svaka mini-serija puno značila gosti su imali inicijativu većim dijelom susreta. Nakon izjednačene prve dionice, Rusija se prvi puta odvojila na pet razlike početkom druge četvrtine, no izabranici Damira Rajkovića do poluvremena prilaze na samo posjed zaostatka. Gosti bolje ulaze u drugo poluvrijeme te sredinom trećeg perioda imaju najvećih plus osam (34-42). Ipak, do kraja utakmice Hrvatska se vraća i izvrsnom obranom u zadnjih pet minuta susreta dolazi do druge pobjede na turniru. Naši su reprezentativci zatvorili sve prilaze svome košu i Rusima dopustili samo tri poena u posljednjih pet minuta susreta.

Hrvatsku je predvodio Leo Čižmić s deset koševa, koji je ujedno bio i jedini dvoznamenkasti u redovima naše momčadi. Najbolji u redovima Rusije bio je Igor Volkhin koji je zabio 15 poena, uz tricu 4/8, dok je Motovilov dodao 11. U drugom susretu jučerašnjeg dana Crna Gora je uvjerljivo svladala Sloveniju (77-60), te će se hrvatska reprezentacija danas u 17 sati upravo s njom boriti za prvo mjesto na turniru.

HRVATSKA – RUSIJA 60:59 (15:15, 13:15, 19:18, 13:11)

HRVATSKA: Radovčić 5, Uljarević 6, Kalajžić 2, Badžim 5, Dubelj, Čizmić 10, Kalpić, Šarac 7, Gašpert 6, Vrkić 8, Barnjak 6, Savić 5

RUSIJA: Motovilov 11, Gerasimov 2, Kurbatov 6, Kljuev 1, Platunov 1, Lopatin 5, Tonojan 6, Špakov 2, Karpenko 6, Lobarev 2, Volkhin 15, Čeburkin 3.