U finalu kupa Šibenčanke na Dubrovčanke

Nakon Splita i Medveščaka Šibenčanke bolje i od Murse.

Košarkašice Šibenika igrat će u finalu Kupa Ružice Meglaj Rimac. Utakmicu za trofej izborile su 80:56 pobjedom nad Mursom u Osijeku. Prije toga košarkašice trenera Stipe Bralića  (nije mogao biti na klupi zbog suspenzije) izbacile su Split i Medveščak, a u finalu, koje je na rasporedu 11. travnja na neutralnom terenu, čeka ih dubrovačka Ragusa, javlja Šibenski portal.

Nakon prve četvrtine osječkog dvoboja narančaste su vodile sa 24:17, na poluvremenu sa 46:33, da bi uoči ulaska u posljednju dionicu prednost još malo digle, na 58:43.

Nisu Šibenčanke ‘dizale nogu s gasa’ ni u zadnjih deset minuta i na koncu su upisale uvjerljivu pobjedu. Prvo ime susreta opet je bila Amerikanka Washington koja je upisala novi double-double (23, 17s), a pratile su je Jeremić sa 19 te Cigić sa 11 postignutih koševa. Kod poraženih Šarlija je zabila 15, a Šimnić 14 poena.