Za eurovizijsku razmjenu.

Četvrtfinalni dvoboj Zadra i Šibenke nije donio nikakva iznenađenja. Neusporedivo širi i skuplji roster Zadrane je stavio u poziciju apsolutnog favorita protiv Narančastih, koji su pokazali da mogu parirati dvije ili tri četvrtine, ali ne i kompletnih četrdeset minuta. Posljednja ovosezonska utakmica sjevernodalmatinskih susjeda nije bila iznimka. Premda je Zadar na kraju slavio s visokih +21 (65-86), na poluvremenu je razlika bila unutar jednog posjeda (37-40). Da tome bude tako, pobrinuo se nitko drugi doli igrač s uvjerljivo najvećom valorizacijom u ovoj sezoni HT Premijer lige - Henrik Širko. Šibenčani su imali posljednji napad u drugoj četvrtini, ali je neopreznom Treyu Freemanu loptu oduzeo Kodi Justice te u kontranapadu položio loptu u koš za +6 gostiju. Gotovo svi akteri utakmice su ne samo mentalno, već i fizički krenuli put svlačionice na zasluženi odmor. Gotovo svi, osim Širka. Primio je loptu ispod svog koša i u istom koraku, s odbojkaške servis-linije odaslao projektil koji je završio u gostujućem košu! Uistinu raritetan pogodak, ali Širku takvi potezi nisu strani. Uostalom, baš je svom (sadašnjem) klubu kao igrač Splita ubacio jednu od najnevjerojatnijih trica koje pamtimo. Ne sumnjamo da će takvih trica biti i u budućnosti. Svaka čast, Henriče!