Pogledajte kako je sjajni Dario Šarić uništio Wizardse.

Prošle noći na NBA parketima odigrano je 10 utakmica. Nama najzanimljivija je bila u Philadelphiji gdje je novu sjajnu partiju pružio Dario Šarić. U porazu svojih Pacersa solidno je odigrao i Bojan Bogdanović. Za razliku od njih dvojice Dragan Bender poprilično blijed, dok je Mario Hezonja ponovo dobio mrvice.

Philadelphia 76ers (12-8) su bili bolji od Washington Wizardsa (11-10) sa 118-113. Sixersi su imali potpunu kontrolu utakmice. Nakon prve četvrtine imali su +10, na poluvremenu +18, a na ulasku u posljednju četvrtinu +19. Wizardsi su stigli na samo -3. U tom su razdoblju radili namjerne prekršaje na rookieu Sixersa Benu Simmonsu. Simmons je u utakmicu ušao sa 56,9% sl.bacanja, kroz utakmicu je gađao 15/29, a nakon što su ga počeli namjerno faulirati 11/20. Samo 39 sekundi prije kraja Wizardsi su na 110-113, no tad ključan koš zabija Dario Šarić, koji je u posljednje dvije minute zabio 6 poena. Sixersi su dobili skok sa nevjerojatnih 64-35 (napadački 21-7)  i uspijeli su slaviti iako su tricu šutirali kriminalnih 3/18, promašili 23 slobodna bacanja i imali 17 izgubljenih lopti.  Usprkos 14 promašenih slobodnih bacanja najbolji kod Sixersa Ben Simmons (31k, 18s, 4a, 2uk.l, 2bl) a odlični su bili i Joel Embiid (25k, 14s, 4a, 4bl) te naš Dario Šarić (24k, 8/12šut, 8s).

Kod Wizardsa najbolji dvojica rezervista, Kelly Oubre Jr (22k, 7s, 4a) i Jodie Meeks (21k, 4s), dok je od startera prolaznu ocjenu zaslužio tek Bradley Beal (21k, 4/5trica, 4s).

Orlando Magic (9-13) su uvjerljivom 121-108 pobjedom nad Oklahoma City Thundersima (8-12) prekinuli niz od 9 poraza. Utakmica je bila izjednačena sve do prijelaza iz treće u četvrtu četvrtinu kad su gosti upali u crnu rupu i Magic radi veliku seriju 28-5 kojom riješava utakmicu. Orlando je iz igre šutirao čak 59.2%, prema samo 39,6% gostiju. Briljirao je Aaron Gordon (40k, 6/12trice, 15s, 4a, 4uk.l).

Uz Gordona raspoloženi su bili i playmaker Elfrid Payton (19k, 8/10šut, 5s, 6a, 4uk.l) te crnogorski centar Nikola Vučević (15k, 7s, 7a). Mario Hezonja je igrao 4 minute i imao 2 skoka i 1 asistenciju. Kod Thundera najbolji Russell Westbrook (37k, 7/10trica, 11s, 5a, 5uk.l), no osim Paula Georgea (22k, 5s, 5a) nije imao raspoloženih suigrača. Carmelo Anthony je zabio 16 poena, no uz loš šut 5/16.

Houston Rocketsi (17-4) su pobjedom 118-97 nad Indiana Pacersima (12-10) upisali šestu pobjedu u nizu. Gosti su dobili prvu četvrtinu +5, no Rocketsi su već do poluvremena postavili stvari na svoje mjesto. Treću četvrtinu zaključuju serijom 17-5 i stižu do visoke prednosti od +18, te je posljednjih 12 minuta bilo samo odrađivanje posla. Kod Rocketsa sjajna je bila cijela prva petorka. James Harden (29k, 8s, 10a), Clint Capela (22k, 13s, 2uk.l), Ryan Anderson (19k, 5/9trica, 9s), Trevor Ariza (14k, 4/5trica, 3uk.l) i Chris Paul (13k, 6s, 7a). Kod gostiju najbolji  Thadeus Young (23k, 4s), Victor Oladipo (19k, 3s, 5a, 5uk.l, 2bl) i Myles Turner (15k, 10s, 4bl), a novu solidnu predstavu pružio je i naš Bojan Bogdanović (15k, 6/12šut).

Toronto Raptors (13-7) su slavili sa 126-113 protiv Charlotte Hornetsa (8-12). Domaći su već na poluvremenu imali +19. Sredinom treće četvrtine gosti stižu na -2, no domaćin se regrupira i u posljednju dionicu ulazi sa +8. Četiri minute prije kraja Hornetsi ponovo stižu na -5, no tad slijedi 7-0 serija domaćina koja prelama utakmicu. Raptorse je do pobjede doveo briljantan bekovski par Kyle Lowry (36k, 8/11trica, 5s, 6a) / DeMarr DeRozan (30k, 4s, 6a). Kod Hornetsa koji su igrali bez ozlijeđenog najboljeg igrača Kembe Walkera najbolji Dwight Howard (22k, 8/12šut, 10s, 3a), dok su sa klupe po 18 poena dodali Frank Kaminsky i Jeremy Lamb.

New York Knicksi (11-10) su sa 115-86 razbili Miami Heat (10-11).

Knicksi su već nakon tri minute zbog izvrnuća gležnja ostali bez najboljeg igrača Kristapsa Porzingisa. No ta ozljeda kao da ih je ujedinila i odigrali su uvjerljivo najbolju utakmicu sezone. Četvrtinu su završili sa +11, na poluvremenu imali +21 a u jednom trenutku i +30. Skok su dobili 52-31, a iz igre šutirali briljantnih 60,3%. Sva trinaestorica igrača upisala su se u strijelce, a najbolji su bili Turčin Enes Kanter (22k, 14s) i veteran Courtney Lee (17k, 5s, 3uk.l). Kod indisponiranih gostiju najbolji rezervist Kelly Olynyk (18k, 3/4trica, 5s).

Brooklyn Netsi (8-13) su u gostima svladali Dallas Maverickse (5-17) sa 109-104. Neizvjesna utakmica u kojoj je domaćin 18 sekundi prije kraja stigao na 104-106.  I tad nevjerojatna sekvenca. Gosti zabijaju na 107-104, promašuju drugo slobodno bacanje no uzimaju skok u napadu. Nakon prekršaja Netsi promašuju oba slobodna bacanja, no opet skaču u napadu i iznuđuju novi prekršaj. Nakon tri promašaja u nizu gosti pogađaju oba slobodna bacanja za konačnih 104-109. Kod pobjednika koji su dobili skok 52-44 najbolji DeMarre Carroll (22k, 7s), Trevor Booker (16k, 10s) i Spencer Dinwiddie (19k, 6a). Kod Mavsa najbolji Harrison Barnes (17k, 8s, 6a, 2uk.l), Nijemac Maxi Kleber (16k, 7s) i rezervist Dwight Powell (14k, 7s, 3a)

San Antonio Spursi (14-7) su rutinski svladali Memphis Grizzliese (7-13) nanijevši im deveti poraz u nizu. Sjajno je u utakmicu ušao LaMarcus Aldridge koji je postigao 17 od prvih 19 koševa Spursa (šut 6/7, trica 3/3). Aldrigde je bio prvo ime susreta sa 41 poenom (šut 17/24) i 6 skokova. Solidan je bio i Australac Patty Mills (13k, 3s, 5a), dok su po 10 koševa dodali Francuz Tony Parker i Kyle Anderson. Kod Grizzliesa koji su odigrali prvu utakmicu pod novim trenerom JB Bickerstaffom najbolji Tyreke Evans (22k, 3s, 5a). S obzirom da su igrali bez ozlijeđenih Mikea Conleya, Chandlera Parsonsa, Brandona Wrighta i Maria Chalmersa Grizzliesi su pružili sjajni otpor.

Minnesota Timberwolves (13-9 ) su bili bolji od New Orleans Pelicansa (11-10) sa 110-102. Kod rezultata 45-43 za goste u razmaku od samo 15 sekundi najbolji igrač Pelicansa Anthony Davis dobio je dvije tehničke i po prvi puta u karijeri je isključen. To iskorištavaju gosti i rade seriju 17-6 te dolaze do osjetnije prednosti koju zadržavaju do kraja. Wolvesi su skok dobili 44-28 i iz igre šutirali 58%. Najbolji kod pobjednika Andrew Wiggins (28k, 8s, 5a) i Jimmy Butler (19k, 4s ,3a), a pravi X-faktor bio je sjajni rezervni centar Gorgui Dieng (19k, 6s, 5a, 4uk.l). Kod Pelicansa najbolji Jrue Holliday (27k, 5a, 2uk.l) i Demarcus Cousins (17k, 10s, 6a), dok je Davis do isključenja u 18 minuta imao 17 poena i 5 skokova.

Detroit Pistonsi (14-6) se nakon velike pobjede u Bostonu nisu opustili nego su nagazili Phoenix Sunse (8-15) sa 131-107. Pistonsi su već nakon prve četvrtine imali +17, na poluvremenu +28 i tu rezultatske neizvjesnosti nije bilo. Šuterski sjajno raspoložene Pistonse predvodili su Reggie Jackson sa 23, te Tobias Harris i Avery Bradley sa 20 koševa. Novu odličnu all-around utakmicu odigrao je i centar Andre Drummond (13k, 7s, 7a). Kod Sunsa najbolji Devin Booker (22k, 4s) i rookie Josh Jackson (20k, 7s, 3uk.l). Naš Dragan Bender igrao je 17 minuta i za to vrijeme pogodio jednu od četiri trice te dodao po dva skoka i asistencije.

Najzanimljivija utakmica odigrana je u Los Angelesu gdje su Golden State Warriorsi (16-6) tek nakon produžetka svladali Los Angeles Lakerse (8-13) sa 127-123. Lakersi su vodili 109-106. Nakon izjednačujuće trice Kevina Duranta imali su napad za pobjedu, no mladi Brandon Ingram nije uspio. U produžetku Warriorsi startaju sa 7-0, no samo 15 sekundi prije kraja Lakersi stižu na -1. Steph Curry tad pogađa prvo slobodno bacanje, no nakon promašenog drugog gosti hvataju ključni napadački skok i kasnije Curry ima popravni te ovog puta pogađa oba bacanja za konačnih 127-123. Kod pobjednika koji su dobili skok 49-34 ali imali i 22 izgubljene lopte najbolji Durant (29k, 7s, 5a), Curry (28k, 5s, 7a), Draymond Green (15k, 11s, 9a, 4uk.l) i Klay Thompson (20k, 3s). Kod odličnih Lakersa utakmicu karijere odigrao je Brandon Ingram (32k, 5s, 3a, 3uk.l, 2bl). Efikasni su bili i rezervisti Jordan Clarkson (21k, 6s, 8a) i Julius Randle (20k, 4s), a kvintet raspoloženih zatvorili su Kentavious Caldwell-Pope (21k, 7s) i rookie Lonzo Ball (15k, 10a).