Bojan Bogdanović u posljednjih 5 utakmica u prosjeku zabija 20,6 poena.

Prošle noći trebali smo imati dva hrvatska dvoboja, Bogdanovićeve Pacerse protiv Hezonjinih Magica, te Šarićevih Sixersa protiv Žižićevih Cavsa. Na žalost Hezonja nije ulazio u igru. No veseli nas nova velika partija Bojana Bogdanovića koji u posljednjih 5 utakmica ima prosjek od 20,6 koševa po utakmici.

Indiana Pacers (12-9) je opravdala ulogu favorita protiv Orlando Magica (8-13) i slavila 121-109. Domaćin je dobio prvu četvrtinu +8 i održavao blagu prednost. Krajem treće i početkom četvrte četvrtine gosti rade seriju 13-2 i stižu do vodstva. No tad Pacersi rade dvije velike serije 9-0 i 13-0 i prelamaju utakmicu. Pacersi su sjajno gađali tricu (15/26). Najbolji je bio Victor Oladipo (26k, 6s, 5a, 2uk.l, 4bl) koji je pogodio prvih 11 šuteva iz igre. Sjajno ga je pratio i naš Bojan Bogdanović (22k, 7/13šut, 2/4trica, 3s), a kvintet raspoloženih Pacersa zatvorili su Litavac Domantas Sabonis (19k, 8s, 5a), Lance Stephenson (18k, 8s, 5a) te Myles Turner (18k, 4s, 2bl). Kod gostiju najbolji Crnogorac Nikola Vučević (16k, 12s, 3a, 3bl), a solidni su bili i Jonathon Simmons (21k, 3s) te Aaron Gordon (16k, 6s, 4bl). Naš Mario Hezonja ovog puta nije dobio ni sekunde.

Cleveland Cavsi (13-7) su ostvarili osmu pobjedu u nizu svladavši u gostima Philadelphia 76erse (11-8) sa uvjerljivih 113-91. Cavsi su na poluvremenu imali +8, da bi u posljednju četvrtinu ušli sa +13 i Sixersi jednostavno nisu imali odgovor i ni u jednom trenutku nisu zaprijetili. Ključ je bila trica koju su Cavsi gađali 15/37, a Sixersi brutalno loših 3/28. Kod Cavsa po običaju najbolji LeBron James (30k, 13s, 6a), a odličnu pomoć imao je u dvojici igrača s klupe, Jeffu Greenu (14k, 10s, 3a) i Dwyaneu Wadeu (15k, 4s, 5a, 2bl). Ante Žižić igrao je 5 minuta i zabio 2 koša uz šut 1/1. Kod Sixersa najbolji Joel Embiid (30k, 11s). Naš Dario Šarić dodao je 8 koševa, 10 skokova i blokadu. Žrtva je bio LeBron James.

Šuterski su podbacili JJ Redick (11k, 4/16šut) i Robert Covington (2k, 1/11šut). Da stvar bude gora, gležanj je izvrnuo sjajni rookie Ben Simmons. U ovom trenutku još se ne zna ozbiljnost njegove ozljede.

Detroit Pistonsi (13-6) su sjajnom igrom iznenadili Boston Celticse (18-4) sa 118-108. U posljednjih 5 minuta susreta ušlo se sa rezultatom 100-100 i tad Pistonsi rade seriju 12-3 kojoj stižu do ključnog vodstva kojeg do kraja održavaju mirnoćom sa linije slobodnih bacanja. Bivši igrač Celtics Avery Bradley je odigrao sjajnu obranu na Kyrie Irvingu. Odlučile su izgubljene lopte. Celticsi su ih imali čak 17, a njih su Pistonsi pretvorili u 28 lakih koševa. Sjajan je bio centar Pistonsa Andre Drummond (26k, 22s, 6a, 4uk.l). U TD Gardenu, dvorani Celticsa odigrane su 866 utakmice. Samo 6 puta neki je igrač imao 22 ili više skokova, a Drummond ima 4 od tih 6 utakmica. Uz Drummonda sjajni su bili Tobias Harris (31k, 5/6trica, 8s), Reggie Jackson (20k, 7a) i Bradley (13k, 5a, 2uk.l). Kod poraženih Celticsa najbolji rezervist Marcus Smart (23k, 6/9trica, 3s, 6a), dok je malo ispod svog prosjeka odigrao Kyrie Irving (18k, 4s, 9a).

Portland Trailblazers (13-8) su lakoćom upisali treću uzastopnu gostujuću pobjedu svladavši New York Knickse (10-10) sa 103-91. Blazersi su već na poluvremenu imali +16, nakon tri četvrtine +26 i Knicksi su u završnici tek malo ublažili poraz. Kod pobjednika najbolji Damian Lillard (32k, 5a), a novu odličnu partiju pružio je „Bosnia's beast“ Jusuf Nurkić (12k, 9s, 6a). Pri indisponiranih Knicksima najbolji Latvijac Kristaps Porzingis (22k, 7s) te Tim Hardaway Jr (16k, 4s).

Houston Rockets (16-4) nisu imali problema protiv Brooklyn Netsa (7-13) i pobjedom 117-103, njihov petom u nizu, zadržali su vodeće mjesto Zapada. Krenuli su uraganski i već nakon prve četvrtine imali +17. Gosti su se u jednom trenutku treće četvrtine vratili na -4, no Rocketsi ponovo ubacuju u više brzinu, odlaze na +20 i kasnije rutinski privode utakmicu kraju. Rocketsi su ispalili čak 50 trica pogodivši 20. Najbolji je bio sjajni James Harden (37k, 10s, 8a, 2uk.l, 2bl), a raspoloženi su bili i Clint Capela (20k, 6s, 3a, 2bl) te Chris Paul koji je imao 14 asistencija bez ijedne izgubljene lopte. Kod ozljedama izranjavanih gostiju šestoricu dvocifrenih predvodio je rezervist Isaiah Whitehead (24k, 3s, 3a).

U teksaškom dvoboju San Antonio Spursi (13-7) su očekivano pobijedili Dallas Maverickse (5-16) sa 115-108. No nije sve išlo glatko. Emocionalna večer u kojoj se nakon duge pauze na parket vratio legendarni playmaker Spursa, Francuz Tony Parker nije počela prema željama domaćina. Košarkaši Mavsa su bolje krenuli i čak na poluvremenu imali +7. Trener Spursa Gregg Popovich po drugi puta ovog mjeseca izbačen je sa utakmice i Spurse je u nastavku vodio talijanski strateg Ettore Messina. U nastavku ipak stvari sjedaju na svoje mjesto. U trećoj četvrtini Spursi dolaze do prednosti. Četiri i pol minute prije kraja rezultat je 92-91 za Spurse, i tad domaćin radi ključnu 10-0 seriju. Kod Spursa najbolji visoki igrači LaMarcus Aldridge (33k, 10s, 3a, 2uk.l, 3bl) i Pau Gasol (25k, 6s, 4a), a solidan je bio i mladi Kyle Anderson (12k, 10s, 5a, 2uk.l). Pri žilavim Mavsima najbolji rookie Dennis Smith Jr (19k, 5a) i Wesley Matthews (19k, 5/6 trica).

U bitci za Los Angeles „domaći“ Clippersi (8-11) su nadigrali Lakerse (8-12) sa 120-115.  Bila je to izjednačena utakmica u kojoj se u prve tri četvrtine nijedna momčad nije uspijela odvojiti. Lakersi osam minuta prije kraja dolaze do prednosti 103-95, no Clippersi uzvraćaju serijom 9-0. Na kraju se u junaka prometnuo Lou Williams koji je kod 116-115 prvo zabio koš, da bi nakon promašene trice Lakersa sa linije slobodnih bacanja postavio konačan rezultat. Najbolji igrač Clippersa bio je prošlosezonski igrač Lakersa Lou Williams (42k, 4s, 3a), a pratili su ga Blake Griffin (26k, 11s, 6a) i Austin Rivers (19k, 8s, 6a). Kod Lakersa najbolji Kentavious Caldwell-Pope (29k, 6s, 3a), Jordan Clarkson (17k, 8s, 5a) i Brandon Ingram (17k, 5s). Naš Ivica Zubac nije ulazio u igru.

Sacramento Kingsi (6-14) su iskoristili neigranje Stepha Currya i Kevina Duranta te slavili kod Golden State Warriorsa (15-6) sa 110-106. Aktualni prvaci su u posljednje dvije minute treće četvrtine ušli sa +8, no Kingsi se serijom 13-0 vraćaju u susret. U posljednje tri minute utakmice Warriorsi ulaze sa prednošću 106-102, no gosti zaključuju utakmicu serijom 8-0. Junak utakmice postao je rookie Kingsa, Srbin Bogdan Bogdanović koji je prvo 12 sekundi prije kraja zabio za 108-106, da bi nakon promašene trice Klaya Thompsona bio miran sa linije slobodnih bacanja i sa dva ubačaja postavio konačan rezultat. Kod Kingsa najefikasniji Willie Cauley-Stein (19k, 8s, 6a, 2bl). George Hill je dodao 16, Garrett Temple i Frank Mason III su ubacili 14, a Bogdanović 12 koševa. Kod oslabljenih Warriorsa najefikaniji Thompson (21k, 5s), a solidno je odigrao mladi Patrick McCaw (16k, 3s, 7a, 4uk.l).